У США готуються продати яхту російського олігарха вартістю 325 млн доларів. Кошти можуть передати Україні

Estimated read time 1 min read

Уряд США закликав суд дозволити продаж на аукціоні яхти російського олігарха Amadea, на утримання якої витрачають 7 мільйонів доларів на рік або 600 тисяч доларів на місяць. Кошти з продажу яхти можуть передати Україні.

Про це пише видання Reuters.

Щомісячна оплата включає 360 тисяч йде на оплату роботи екіпажу, 75 тисяч на паливо і 165 тисяч на технічне обслуговування, вивезення сміття, харчування та інші витрати. На думку уряду, ці витрати «далеко не скромні» і громадяни не мають їх оплачувати, поки суд розглядає питання про конфіскацію судна.

В уряді США стверджують, що яхта, яку в травні 2022 року конфіскувала влада Фіджі, належить Сулейману Керімову — російському олігарху, який перебуває під санкціями Заходу ще з 2018 року.

Однак у компанії, що володіє яхтою, заперечують це та стверджують, що вона належить колишньому директору «роснефти» Едуарду Худайнатову, який не є підсанкційним на Заході.

Федеральні прокурори Мангеттену в окружному суді США заявили, що на утримання яхти в середньому витрачають 600 тисяч доларів на місяць. Такі витрати називають «надмірними», що виправдовує проведення аукціону.

Американські прокурори заявили, що Худайнатов діє як «підставний власник» яхти Amadea, щоб приховати роль Керімова. У своїй заяві адвокати олігарха назвали клопотання про продаж судна «передчасним» і закликали суд відмовити в його задоволенні, поки він «не з’ясує, чи був арешт неконституційним».

Якщо уряду США вдасться продати яхту на аукціоні, він може перерахувати кошти від продажу в Україну. Вартість яхти становить 325 мільйонів доларів.

Нагадаємо, у 2022 році американське Міністерство юстиції конфіскувало на Фіджі російську яхту вартістю 300 мільйонів доларів. Вітрильник належав олігарху Сулейману Керімову. Згідно з повідомленням Мін’юсту, судно конфіскували на підставі ймовірного порушення американського законодавства, зокрема Закону про міжнародні надзвичайні економічні повноваження, відмивання грошей і змови.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора