У спецоперації зі стеження за журналістами Bihus. Info брали участь три десятки людей — перші результати власного розслідування редакції

Estimated read time 1 min read

За словами журналістів, за тиждень до їх новорічного корпоративу в етнографічний комплекс “Українське село” під Києвом приїжджав чоловік, якого “дуже цікавив ресторан”. Особливо — де стоїть ялинка, колонки та обігрівачі. Також він забронював на 26 грудня, день до заїзду команди Bihus. Info, ті ж номери і сауну.

Про це ідеться у відео проекту.

“26 грудня персонал комплексу спостерігав найдивніший корпоратив: 30 людей замовкали щоразу, коли в ресторан заходили співробітники. Ймовірно, ці ж люди встановили камери у готельних номерах нашої команди, а також і в сауні. Наша команда — це здебільшого дівчата. Які переодягалися, ходили в душ, в сауну. З цього боку ситуація виглядає ще мерзеннішою”, — заявили у редакції.

На наступний день після виїзду журналістів, у комплекс подзвонив дивний чоловік, який знову забронював усі ті номери, в яких жила команда. Після цього приїхало всього декілька людей — ймовірно, щоб забрати камери.

Скандал з Bihus.Info: за журналістами стежили

Нагадаємо, що 16 січня у мережу злили відео, де співробітники проєкту розслідувань Bihus.Info, ймовірно, вживають наркотичні речовини. Керівник проєкту Денис Бігус записав відеозвернення з поясненнями та запевнив, що всі, хто співпрацює з Bihus.Info, складуть тести на вживання наркотиків.

17 січня керівник проєкту розслідувань Bihus.Info Денис Бігус записав ще одне відео з реакцією на приховане фільмування, де видно, нібито його колеги вживають заборонені речовини. Бігус заявляє, що після спілкування з фігурантами відео з’ясувалося, що за членами редакції Bihus.Info стежили близько року, а фрагменти перехоплених розмов змонтували з кількох епізодів, між якими пройшли місяці.

За словами Бігуса, на жаль, частина команди порушила принципи й цінності проєкту, тож наслідком будуть жорсткі кадрові зміни та проєкт уже шукає нових операторів.

Того ж дня СБУ розпочала розслідування обставин незаконного прослуховування та відеозйомки працівників Bihus.Info. Втім, проєкт проводить власне розслідування, щодо замовників стеження за журналістами.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора