У Словаччині підтримали блокування Угорщиною 50 мільярдів євро для України

Estimated read time 1 min read

Словацький прем’єр-міністр Роберт Фіцо заявив, що підтримує його «законну» боротьбу проти змін до бюджету Європейського Союзу для виділення Україні 50 мільярдів євро допомоги.

Про це повідомляє «Європейська правда».

За його словами, навіть у разі виділення цих коштів, в Україні нічого не зміниться.

З кожного боку на сто тисяч більше загиблих солдатів, і ніхто не просунуся вперед. Росіяни продовжать свій військовий контроль над Донецьком і Луганськом. Звісно, вони не підуть із Криму, але позиція Росії на переговорах покращиться, — вважає прем’єр.

Фіцо продовжує підтримувати тезу про те, що війна «не має військового рішення». Пізніше він вдався до відвертого повторення тез роспропаганди про те, що Захід «заборонив українському політичному керівництву укладати перемир’я» з Росією на початку повномасштабного вторгнення.

За його словами, ЄС «покладався на те, що, вливаючи мільярди й зброю в Україну, Україна принесе пораненого російського ведмедя на тарілочці».

Проти підтримки. Як уряд Словаччини ставиться до України

Раніше у матеріалі видання Politico йшлося про те, що Словаччина не передаватиме допомогу Україні після перемоги проросійської партії на виборах. За даними видання, Міністерство оборони Словаччини розглядало можливість надсилання нового пакету допомоги.

Міністр оборони Словаччини Роберт Калиняк також заявив, що Словаччина більше не передаватиме Україні зброю з власних складів.

Крім того, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступив проти можливого членства України в НАТО. Він обіцяє перешкоджати цьому процесу, адже, на його думку, розширення Альянсу спричинить початок третьої світової війни.

Незадоволені новим урядом країни й самі словаки. Наприкінці грудня 2023 року у великих містах Словаччини пройшли протести проти планів уряду Роберта Фіцо. Тоді тисячі людей вийшли на вулиці великих міст Словаччини, щоб продовжити свої протести проти планів уряду Фіцо розпустити спеціальну прокуратуру, що здійснює нагляд за гучними корупційними справами, зменшити покарання за корупцію та послабити захист інформаторів.

Протести поновилися 11 січня. У той день на центральну площу Братислави вийшли близько 20 тисяч протестувальників. Натовп демонстрантів скандував гасла «Мафія, мафія» та «Досить з нас Фіцо». Зазначається, що з моменту першого антиурядового протесту 7 грудня 2023 року у Братиславі, демонстрації поширилися на 19 словацьких міст.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора