У Сенаті США заявили, що вони кожного дня стають «на крок ближче» до ухвалення фінансування допомоги Україні

Estimated read time 1 min read

У Сенаті Сполучених Штатів продовжують обговорення ухвалення пакета допомоги для України, Ізраїлю й Тайваню та посилення безпеки на південному кордоні США.

Про це заявив лідер більшості у Сенаті демократ Чак Шумер, передає “Голос Америки”.

Просто зараз учасники переговорів у Сенаті з обох сторін наполегливо працюють над затвердженням ще одного раунду допомоги Україні шляхом фіналізації нашого додаткового пакета національної безпеки. З кожним днем ми стаємо ближчими.

Як зазначив Чак Шумер, не дивлячись на те, що проблеми досі є усі працюють над їх вирішенням і не збираються зупинятись.

У заяві зазначалось, що останній пакет оборонної допомоги Україні на 250 мільйонів доларів, що включав необхідні для ЗСУ 155-мм боєприпаси, був оголошений майже місяць тому, й відтоді уряд США через брак ухваленого у Конгресі фінансування не міг надіслати Києву жодної подальшої підтримки.

Від початку війни Путін зробив ставку на те, що рано чи пізно Сполучені Штати здадуться. Вони сумніваються в рішучості Заходу. Вони сумніваються в американській силі. Сенат зобов’язаний пересвідчитися, що Путін пошкодує про той день, коли поставив під сумнів рішучість Америки… Ми зобов’язані допомагати нашим друзям, які борються за своє виживання. Треба завершити роботу над доповненням. Ми ще не досягли цього, але будемо працювати далі.

Допомога від США

Раніше у Білому домі  повідомили, що досягли прогресу під час переговорів із республіканцями в Сенаті США. Згідно із заявою, урядовці США сподіваються, що пакет додаткового фінансування для України вдасться схвалити вже цього місяці, у січні.

23 січня прем’єр України Денис Шмигаль провів відеозустріч з міністеркою фінансів США Джанет Єллен, яка запевнила, що Білий дім зобов’язався забезпечити $11,8 млрд для України в рамках додаткового фінансування.

24 січня комітет Сенату США з міжнародних відносин підтримав законопроєкт про конфіскацію російських активів та подальшу передачу їх Україні. Документ, який одержав назву «Акт про відновлення економічного процвітання та можливостей для українців», підтримали 20 законодавців, ще один сенатор проголосував проти.

Сьогодні. 25 січня, лідер республіканців у Сенаті США Мітч Макконнелл заявив, що США мають продовжувати надавати військову допомогу Україні. Він вважає, що це необхідно для захисту національних інтересів Америки. За його словами, Америка не може залишатися осторонь війни в Європі й сподіватися, що це не вплине на неї.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора