У Польщі фермери проведуть загальнонаціональний протест проти імпорту агропродукції з України

Estimated read time 1 min read

У Польщі сьогодні, 24 січня, відбудеться загальнонаціональний протест фермерів проти імпорту агропродовольчої продукції з України та інших країн поза ЄС, які, як вони стверджують, не дотримуються стандартів Євросоюзу.

Про це повідомляє RMF 24.

У повідомленні йдеться, що демонстрації за участю сільськогосподарської техніки пройдуть у понад 150 місцях по всій Польщі.

Фермери заявляють, що пропуск агропродовольчої продукції з країн поза ЄС становить загрозу для польських фермерів.

Пропуск агропродовольчої продукції з країн поза ЄС на європейський ринок без будь-яких правил є вкрай безвідповідальним з боку Європейської комісії та становить загрозу для польських фермерів.

Вимоги страйку

  • привернути увагу до необхідності підготовки стратегії вступу України до Європейського Союзу у сфері сільського господарства, розділеної на сектори;
  • обов’язковий перегляд урядом Єдиної аграрної політики.

Щодо форми протесту, то повідомляють, що перекриття доріг не планується. Однак, буде здійснено повільний проїзд сільгосптехніки або акції протесту вздовж доріг. За цим будуть наглядати правоохоронці.

Блокада на кордоні з Україною

Схожа ситуація склалася й у Румунії. Так, 15 січня румунські фермери знову заблокували кордон з Україною на напрямку пунктів пропуску «Сірет» та «Вікову-де-Сус — Красноїльск».

Вони вимагали зміни умов обовʼязкового страхування цивільної відповідальності автовласника, звільнити сільськогосподарську техніку та вантажівки від періодичних технічних оглядів, скасувати обовʼязкове встановлення GPS, поліпшити систему кредитування агросектору, а також заборонити ввозити до країни українське зерно.

Своєю чергою, у понеділок, 15 січня, міністерство сільського господарства Румунії та фермери, які блокували кордон з Україною, досягли порозуміння — влада задовольнила декілька їх вимог. Однак, вже 17 січня, попри досягнення угоди з урядом, румунські фермери продовжили часткове блокування руху вантажівок біля пунктів пропуску «Сірет» та «Вікову-де-Сус».

Станом на ранок 18 січня до них додався ще пункт пропуску «Халмеу – Дякове». Водночас уряд Румунії представив перший пакет заходів, спрямованих на виконання вимог фермерів, які блокують переходи на кордоні з Україною, протестуючи проти високих витрат на ведення бізнесу.

А вже наступного дня перед пунктом пропуску «Вікову-де-Сус», що навпроти українського пункту «Красноїльськ», румунські фермери завершили блокування руху вантажівок.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора