У парламенті Британії закликали МЗС визнати Росію спонсором тероризму

Estimated read time 1 min read

Група з 13 депутатів та п’яти перів парламенту у Великій Британії звернулися до міністра закордонних справ Девіда Кемерона щодо розгляду внесення Росії до переліку держав-спонсорів тероризму.

Про це йдеться у відповідному листі депутатів парламенту Британії.

Зокрема вони зауважили. що українці залишаються непохитними перед обличчям російських атак. Втім, після двох років повномасштабної війни життя цивільного населення все більше руйнується через варварство диктатора Володимира Путіна.

Тому ми чітко заявляємо, що уряд Великої Британії повинен назвати Росію державним спонсором тероризму. Велика Британія може стати першою великою західною країною, яка заборонить російську державу, — зазначається в листі.

Згідно зі звітом, опублікованим британською організацією «Друзі України», станом на 11 січня 2024 року внаслідок російської агресії в Україні загинули понад 10 тисяч цивільних та зруйновано 150 тисяч будинків, що за словами авторів листа, є переконливим доказом того, що Росія є терористичною державою.

Парламентарії додали, що фактичні цифри можуть бути значно вищими, оскільки інформація з багатьох місць, де ведуться інтенсивні бойові дії, поки що недоступна або не підтверджена, наголосивши, що ці «цифри постійно зростають, оскільки російському тероризму немає кінця».

Визнавши Росію терористичною державою, це не лише продемонструє міжнародне лідерство, але й може стати частиною урядового законодавства для переходу від заморожування до арешту російських активів, — пояснили у листі.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора