Субота, 24 Лютого 2024

У ООН прокоментували ймовірність перебування на борту Іл-76 полонених

Estimated read time 1 min read

Організація Об’єднаних Націй не може встановити чи перебували на борту збитого у Бєлгородській області літака Іл-76 українські військовополонені.

Про це заявила заступниця генерального секретаря ООН Розмарі Дікарло на засідання Ради Безпеки ООН 25 січня.

Вона нагадала, що за даними російської влади, на борту літака перебували 65 українських військовополонених, шість російських членів екіпажу і троє російських військовослужбовців. І додала, що за даними Києва, літак міг перевозити ракети для російської військової системи.

Дікарло нагадала, що Україна закликала до проведення міжнародного розслідування інциденту.

ООН не в змозі перевірити ці повідомлення або обставини катастрофи. Очевидно те, що інцидент стався в контексті вторгнення Росії в Україну та війни, що триває

За словами Дікарло, останніми тижнями масштаби та інтенсивність атак на Україну зросли, що вказує на небезпечну траєкторію війни. Вона висловила стурбованість ракетними ударами та обстрілами по цивільних районах, що призводять до загибелі та поранень мирних жителів, а також до руйнування критично важливої інфраструктури.

Раніше ми писали, що українських військовополонених на збитому літаку Іл-76 імовірніше не було. Читайте детальніше як росіяни брехали про авіакатастрофу в Бєлгородській області в матеріалі КИЇВ24.

Падіння літака Іл-76 на Бєлгородщині: основні деталі

24 січня у Корочанському районі Бєлгородської області РФ впав військово-транспортний літак Іл-76.

У Росії стверджують, що нібито на літаку були 65 українських полонених, шість членів екіпажу та троє супроводжувальних осіб. Росіяни звинувачують Україну у збитті літака.

В Україні відреагували на заяви росіян, українців закликали не розповсюджувати фейки до офіційних заяв.

ГУР заявило, що не має перевіреної інформації про те, хто перебував на борту літака Іл-76. Також українську сторону не проінформували про «необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород».

Президент України наголосив, що необхідно встановити усі чіткі факти. Наскільки це можливо з огляду на те, що падіння літака сталося на російській території – поза нашим контролем. Він також скасував візити до регіонів 25 січня, до прояснення всієї ситуації.

Докладно про падіння Іл-76 ми писали тут.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Погода «порекомендувала» киянам взяти парасольки

Конгрес може поновити фіндопомогу США для України. ЗМІ дізнались деталі