У Німеччині розпочалися страйки в аеропортах. Чого вимагають працівники

Estimated read time 1 min read
Про це пише видання DPA.
Страйк відбувається в аеропортах Франкфурта-на-Майні, Гамбурга, Берліна, Дюссельдорфа, Кельна, Штутгарта, Бремена, Ганновера, Лейпцига, Дрездена та Ерфурта. Аеропортів Мюнхена та Нюрнберга страйк не зачепив, проте там будуть скасовані всі рейси до вищезгаданих міст.

У страйку беруть участь 25 тисяч співробітників аеропортів, які здійснюють контроль пасажирів, багажу та персоналу. Організувала акцію профспілка Ver.di, яка вимагає підвищення зарплати та інших пільг для співробітників служби безпеки аеропортів.

Профіспілка Ver.di прагне підвищення зарплати для страйкарів на 2,80 євро на годину, посадових надбавок та доплат за понаднормові, роботу вночі, у вихідні та святкові дні. Зараз заробітна плата на посадах авіаційної безпеки стартує від 20,60 євро за годину.

Про попереджувальний страйк оголосили ще на початку цього тижня після того, як третій раунд колективних переговорів з Федеральною асоціацією компаній авіаційної безпеки (BDLS) не приніс результату.

BDLS стверджує, що виконання вимог профспілки призвело б лише цього року до сумарного збільшення витрат підприємств на 250 мільйонів євро. Натомість роботодавці запропонували підвищення зарплати на 4% на 2024 рік і на 3% на 2025, відхиливши вимогу профспілки як непосильну.

Страйк триватиме один день, тож уже з 2 лютого мають поновитися заплановані польоти. Переговори між роботодавцями та Ver.di продовжаться 6 лютого.

Нагадаємо, у вівторок, 31 січня, повідомили, що 1 лютого в Німеччині очікують на масштабні страйки в аеропортах. Це, ймовірно, призведе до масових затримок та скасувань авіарейсів.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора