У МЗС заявили про необхідність альянсу між Україною та Польщею

Estimated read time 1 min read

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає, що Україна та Польща мають думати над створенням спільного Альянсу в рамках Європейського союзу.

Про це він заявив в інтерв’ю Układ Sił.

Я вважаю, що те, про що ми повинні говорити, про що ми повинні вже починати думати, це українсько-польський союз в рамках Європейського Союзу. Тому що ми будемо двома дуже сильними гравцями. Ми зробимо Польщу сильнішою, а Польща зробить нас сильнішими, — вважає очільник МЗС.

На думку Кулеби, Україні та Польщі вже зараз варто задуматись над питанням того, як надалі розв’язувати двосторонні проблеми на шляху до Європейського Союзу.

Зокрема він згадав про блокування польськими фермерами кордону з Україною та експортом українського зерна.

Чим глибше ми заглиблюємося в переговори про вступ, тим більше таких питань буде виникати з різних сторін. Поляки та українці повинні не допускати переростання таких ситуацій у проблеми та вирішувати їх швидко та дружньо, оскільки нам уже не вдалося запобігти їх виникненню, — заявив міністр.

Очільник українського МЗС зауважив, що як Україні, так і Польщі варто задуматись над тим, що країни будуть разом робити в Європейському Союзі та який буде спільний внесок.

За його словами, після вступу України до ЄС вся Східна Європа буде частиною одного європейського політичного проєкту, за винятком Білорусі.

Вперше в історії вся Європа від Лісабона до Києва житиме як одне ціле. Українці та поляки будуть частиною цього великого проєкту і матимуть свою роль. Це той вид стратегічної дискусії та партнерства, до якого, на мою думку, ми повинні прагнути, — підсумував він.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск анонсував візит до Києва, який має відбутися найближчими днями. Під час зустрічі з українськими лідерами він планує обговорити підтримку України у війні з Росією, а також проблеми польських автоперевізників.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора