У Конгресі США не підтримали законопроєкт про окрему допомогу Ізраїлю без України

Estimated read time 1 min read

Палата представників Конгресу США не проголосувала за законопроєкт республіканців, який передбачав надання окремої допомоги Ізраїлю у розмірі 17,6 мільярда доларів. Представники цієї партії не змогли зібрати достатньої підтримки для ухвалення посилення прикордонної політики США, а також допомоги для України та інших країн.

Про це пише видання The Hill.

Зазначається, що у результаті представники віддали 250 голосів “проти” та 180 “за”. Натомість для ухвалення рішення потрібно було набрати понад третину підтримки. Голосували в основному за партійною ознакою, хоча 14 республіканців виступили проти законопроєкту, а 46 демократів підтримали його.

У Демократичній партії заявили, що хочуть проголосувати за ширший законопроєкт, який також передбачає допомогу Україні, міжнародне гуманітарне фінансування та нові гроші на безпеку кордонів.

У відповідь лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл та інші високопосадовці заявили, що тепер Сенат має перейти до інших аспектів пакета — фінансування Ізраїлю, України та Тайваню.

Мені та більшості наших членів здається, що ми не маємо реальних шансів ухвалити цей законопроєкт.

За його словами, на думку республіканців, пункти про кордон, враховуючи глибокі розбіжності у лавах партії, слід залишити осторонь.

Я дотримувався вказівок моєї фракції, яка наполягала на тому, щоб ми зайнялися цим питанням у жовтні. Я маю на увазі, що це наша сторона хотіла вирішити питання про кордон. Ми його почали.

Законопроєкт виніс на голосування конгресмен від Республіканської партії Кен Калверт. Більшість демократів засудили його і назвали “політичним трюком”, який “мало пов’язаний із правом Ізраїлю на самозахист”.

Водночас сенатор-демократ Кріс Мерфі, який представляв свою партію на переговорах, у звʼязку з цим  заявив, що після такого республіканцям не “можна довіряти взагалі”.

Вони сказали нам що робити, ми дотримувалися їхніх інструкцій до кожної літери, а потім вони «висмикнули килим з-під ніг» упродовж 24 годин. З ким ми там маємо працювати? Вони — жах для переговорів.

Раніше також повідомляли, що Білий дім накладе вето на законопроєкт щодо допомоги Ізраїлю, оскільки вважає його неповним. Адміністрація Байдена хоче, щоб допомогу Україні та Ізраїлю, а також фінансування безпеки кордонів було включено до єдиного пакета.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора