Трамп зрадив Україну — Financial Times

Estimated read time 1 min read

За вказівкою експрезидента США Дональда Трампа, республіканці в Конгресі блокують військову допомогу Україні. Це саботує військові зусилля України.

Про це пише Financial Times.

Видання зазначає, що Сенат США може погодити пакет допомоги вже цього тижня. Однак, республіканці в Палаті представників залишаються абсолютно непримиренними.

Як наслідок, стає дедалі менш імовірним, що військова допомога Україні пройде через Конгрес у найближчі місяці — або навіть цього року.

Що буде, якщо США не погодить фінансування допомоги Україні?

Наслідки такого рішення можуть бути катастрофічними, вважають журналісти Financial Times. Наприклад, Україна вже страждає від нестачі боєприпасів — зокрема, артилерійських снарядів. Цього року ця проблема стане ще гострішою і матиме дедалі небезпечніші наслідки.

Джек Вотлінг з Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень, частий гість на лінії фронту України заявляє, що ситуація там зараз «надзвичайно серйозна». Брак боєприпасів уже призвів до зростання кількості жертв серед українців.

Не маючи впевненості в тому, коли надійдуть нові партії боєприпасів, українські військові не можуть планувати майбутні операції. Брак зброї також позначається на бажанні українців добровільно йти на військову службу. Тиск на уряд України частково пояснює розбіжності між Володимиром Зеленським та головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.

Трампа, вочевидь, не хвилює ймовірна перемога Росії

Як пише Financial Times, Трампа та його прихильників це, схоже, не хвилює. Вони, очевидно, готові ризикнути перемогою Росії — якщо це хоч трохи підвищить шанси Трампа перемогти президента Джо Байдена на виборах в листопаді.

Деяке небажання республіканців прийняти нову допомогу Україні викликане скептицизмом щодо війни в України. Але в більшості випадків це просто відмова Трампа дати Байдену щось, що виглядає як «перемога» перед президентськими виборами. Якщо Трамп продовжить вимагати, щоб ніяка допомога Україні не проходила через Конгрес, республіканці в Палаті представників майже напевно виконають його вимогу.

Водночас директор ЦРУ Вільям Бернс заявив, що для США відмовитися від України зараз було б «помилкою історичного масштабу». Це рішення буде тим більше незрозумілим, що, на відміну від воєн у В’єтнамі чи Афганістані, американські військові не б’ються і не вмирають.

Допомога Україні від США: останні новини

Нагадаємо, у четвер, 1 лютого, лідер більшості в Сенаті США демократ Чак Шумер заявив, що наступного тижня вони голосуватимуть за додатковий законопроєкт про національну безпеку, який включає двопартійну угоду щодо безпеки кордонів і допомогу Україні та Ізраїлю.

Водночас спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що наступного тижня Палата проголосує лише за окремий законопроєкт про надання допомоги Ізраїлю.

У неділю Сенат США представив двопартійний законопроєкт про безпеку кордонів, який також передбачає надання допомоги Україні та Ізраїлю.

Згідно з текстом законопроєкту, загальна сума коштів, що виділяються, становить 118 млрд доларів, з них на допомогу Україні передбачено 60 млрд доларів, ще близько 14 млрд доларів — для підтримки Ізраїлю, на захист кордонів США — 20,23 млрд доларів.

Спікер Палати представників США Майк Джонсон вже відреагував на оновлений документ. Він розкритикував цей проєкт закону та заявив, що не ставитиме його на голосування.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора