Трамп виграв на внутрішньопартійних виборах в Айові: що це означає

Estimated read time 1 min read

Дональд Трамп отримав підтримку більшості учасників на кокусах Республіканської партії в штаті Айова. Кокус – це перший етап внутрішньопартійного голосування на президентських виборах.

Про це повідомляє Acotiated Press.

Дональд Трамп набрав 51% голосів, тоді як його конкуренти губернатор Флориди Рон ДеСантіс отримав 21,2%, а колишня посол США в ООН Ніккі Гейлі — 19,1%. Тим часом підприємець Вівек Рамасвамі набрав 7,7%. На голосування прийшли понад 100 тисяч людей, але це менше, ніж очікувалося: холодна погода змусила декого залишитися вдома.

Зазначається, що результати кокусів в Айові дозволили Дональду Трампу посилити контроль над висуненням у президенти від Республіканської партії.

Однак, ДеСантіс і Гейлі не збираються виходити з перегонів.

Після Айови, яка історично отримала можливість голосувати першою, проводяться вибори в Нью-Гемпширі. Ці два штати завжди обирають кандидата першими й результати голосування там дуже важливі. Переможці отримують увагу медіа, підтримку фінансових донорів і репутацію лідера, який може вплинути на виборців в інших місцях.

Антиукраїнський кандидат

Bloomberg пише, що підприємець Вівек Рамасвамі зазначив, що, не дивлячись на поразку, підтримуватиме Трампа.

У майбутньому він [Трамп] матиме мою повну підтримку.

38-річний підприємець індійського походження очолював кампанію, під час якої регулярно висловлював антиукраїнську позицію.

Під час передвиборчої кампанії Вівек Рамасвамі казав, що планує відвідати Москву як президент у 2025 році й обговорити припинення війни. Республіканець заявив, що “прийме” контроль РФ над окупованими територіями України, обіцяв завадити вступу України до НАТО і скасувати санкції.

Крім того, Рамасвамі наголошував, що не вважає Україну демократичною країною, і назвав Президента Зеленського нацистом. Пізніше його штаб намагався це спростувати.

Що таке кокуси 

Як відомо, у більшості американських штатів партійні вибори називають праймериз, однак в Айові це кокуси.

Це вважається не голосуванням, а зустріччю громади. На відміну від праймериз, які відбуваються як звичайне голосування впродовж усього дня, кокуси проводять увечері.

Представники громади однієї партії збираються у школах, церквах, театрах та інколи навіть у звичайних оселях.

Водночас на республіканських кокусах кандидатів зазвичай визначають таємним голосуванням.

Нагадаємо, що 6 січня Верховний суд Сполучених Штатів Америки оголосив, що розгляне питання дискваліфікації експрезидента Дональда Трампа з внутрішньопартійних виборів (праймериз) Республіканської партії на основі поправки до Конституції про заборону участі в “повстанні чи заколоті”.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора