Ситуація в Авдіївці важка, але не критична — військово-політичний оглядач

Estimated read time 1 min read

Ситуація навколо Авдіївки стабільно важка, але критичною вона стане лише у разі взяття ворогом під контроль основних трас та панівних висот навколо міста.

Про це розповів військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко в етері КИЇВ24. 

Я називаю ситуацію стабільно важкою, а не критичною. Критична ситуація – це тоді, коли буде захоплено Степове-Бердичів в північному секторі, а з південного сектору перерізано 0542. Або з північного напрямку ворог зможе взяти під вогневий контроль стрілецькою зброєю 0542 в межах самого міста Авдіївка. Оце буде дійсно критична ситуація.

Він також зауважив, що критичною ситуація може стати, якщо з південного напрямку російські окупаційні війська вийдуть через трасу 0505 на вулицю Грушевського і візьмуть під свій контроль 9-й квартал.

Це дуже важливо, тому що 9-й квартал – це багатоповерхова забудівля в Авдіївці, і вона виконує функцію висот. От два фактори, які є критичними для гарнізону, який захищає Авдіївку. Всі інші варіанти — це стабільно важка ситуація.

Ситуація на українському фронті

Військовий експерт та голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан зауважив, що наймасованіші штурми Авдіївки, які ворог намагався провести в січні, провалилися.

Очільник ГУР Кирило Буданов зауважив, що втрати російських окупантів у спробах захопити Авдіївку значно зросли останнім часом, а Україна займає «сильну оборонну позицію» довкола міста.

Також у 59 ОМПБр вчора, 24 січня, заявили, що усі українські підрозділи в Авдіївці наразі перебувають на своїх місцях, позиції продовжуються утримуватись неймовірними зусиллями оборонців.

25 січня стало відомо, що російські ДРГ проникли в район «Царської охоти», але були швидко вибиті українськими воїнами.

У 54 ОМБр вчора повідомили, що зараз йде бій за Білогорівку, ворог намагається зрізати Сіверський виступ. Ворог буде намагатися наступати, щоб зрізати Сіверський виступ. Вони завжди цього хотіли, зараз підтягнули більше резервів, почало працювати ВКС Росії.

Пізніше пресофіцер бригади «Червона калина» Микола Коваль заявив, що на Запорізькому напрямку росіяни атакують хаотично, то малими, то великими групами: «Ворог з усіх сил, що залишилися, намагається повернути втрачені території. Успіху росармія не має, тому що українські бригади ведуть активну оборону на Запорізькому напрямку».

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора