«Ситуація не патова»: прессекретар президента просить правильно розуміти слова Зеленського

Estimated read time 1 min read

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю італійському телеканалу Rai1 не говорив про “патову” ситуацію на фронті.

Про це заявив прессекретар президента України Сергій Никифоров у пості в Facebook.

Шановні колеги, точність формулювань важлива. В інтерв’ю Президента України італійському телеканалу RAI1 не йшлося про начебто “патову” ситуацію на фронті.

Никифоров пояснив, що, говорячи про підсумки літніх дій, Володимир Зеленський заявив, що їхня морська частина дала позитивний результат: Україна змогла відновити незалежний “зерновий коридор”, а от сухопутна частина операцій завершилася стагнацією. Ідеться конкретно про контрнаступальні дії на півдні.

Прессекретар президента наголосив, щоб надалі “уважніше підбирали слова та не підтримували деструктивні наративи”.

Це не дає права описувати загалом ситуацію на фронті як «патову». Україна продовжить деокупацію своїх територій. У майбутньому закликаємо уважніше добирати слова, щоб не підтримувати деструктивні наративи.

Окрім цього, Сергій Никифоров підкріпив до свого повідомлення повний уривок заяви Зеленського:

“Я б сказав так: морська частина операції дала позитивний ефект – ми витиснули їхні кораблі, Росія втратила багато кораблів, а головне, вона втратила вплив у ЧМ, і ми вибудували «зерновий коридор», незалежний від Росії. Тому ця частина, прагматична частина операції, яка впливала на економіку, на бюджет України, – ми її провели позитивно. Що стосується сухопутної лінії, ви праві і там стагнація. І це факт, тому що не вистачило дечого. Іноді ти думаєш, що ось ця дата, ось підуть уперед. Я вважаю, що з точки зору кількості відповідної амуніції були затримки. А затримки – це і є прорахунок. Але, чесно кажучи, ми ж не боремося просто з терористичною організацією – ми боремося з терористами, які є однією з найбільших армій у світі”.

Інтерв’ю Зеленського національному італійському телеканалу Rai1

Володимир Зеленський в інтерв’ю повідомив, що на фронті склалася “патова” ситуація через затримки з постачанням техніки. Водночас морські операції дали позитивні результати.

Зеленський також наголосив, що 26% національної території України все ще перебуває під окупацією ворога. Однак, попри складнощі на фронті та окупацію значної частини країни Україні вдалося захистити державність та зупинити Росію.

Журналіст видання Rai1 спитав Зеленського про чутки навколо звільнення головкома ЗСУ Валерія Залужного. Президент відповів, що розмірковує про зміну різних керівників у державі, але чи це стосується Залужного – не уточнив.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора