Ситуація біля Авдіївки. Ворог намагається оточити місто з півдня, у приватному секторі точаться бої

Estimated read time 1 min read

Росіяни не полишають спроб оточити Авдіївку: лише за останню добу вони атакували місто 45 разів. Наразі вони намагаються рухатись з півдня, у напрямку сіл Тоненьке, Первомайське та Невельське.

Як видно на інтерактивній онлайн-мапі DeepState, росіяни змогли просунутися на декілька сотень метрів біля Первомайського.

Однак, значних змін на карті немає. На південному сході міста стоїть українська позиція «Зеніт», яка перекриває росіянам вхід у місто зі сторони Опитного.

Раніше окупанти намагалися прорватися до Авдіївки саме з цього напрямку. Зокрема, там знаходиться відпочинковий комплекс «Царська охота», який ЗСУ нещодавно відбили у ворога.

Російські військові проникали у цю зону по каналізаційних колекторах і далі закріплювались на прилеглих вулицях.

Слід зауважити, що наразі бої тривають лише у приватному секторі: ворогу не вдалося закріпитися у міській багатоповерховій забудові. Водночас у мережі з’явилось відео, де бій відбувався на вулиці Чернишевського.

Тепер на північ Авдіївки. Тут ворог зосередив найбільші сили.

Окупанти намагаються просуватися з Кам’янки: за останні дві доби тут є значні зміни. Так, вони змогли на декілька кілометрів просунутись до піщаного Кар’єру.

Ситуація на українському фронті

Авдіївка залишається однією з найгарячіших ділянок на фронті. Ситуація наразі дуже складна, але там немає суттєвих просувань ворога. Водночас росармія зазнає величезних втрат, зазначив речник 47-ї ОМБр Дмитро Лазуткін.

Очільник ГУР Кирило Буданов також зауважив, що втрати російських окупантів у спробах захопити Авдіївку значно зросли останнім часом, а Україна займає «сильну оборонну позицію» довкола міста.

Своєю чергою, військовий експерт та голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан зауважив, що наймасованіші штурми Авдіївки, які ворог намагався провести в січні, провалилися.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора