Суд визнав винним Трампа у справі про сексуальне домагання. Оприлюднено вирок

Estimated read time 1 min read

Колишній президент Дональд Трамп зобов’язаний виплатити 83,3 мільйона доларів у справі письменниці і журналістки Джин Керролл, яка звинуватила політика в наклепі та сексуальному домаганні.

Про це повідомляє CNN із посиланням на суд присяжних Манхеттена.

Зазначається, що Трамп повинен виплатити зазначену суму за публічні заяви, які він зробив у 2019 році, заперечуючи звинувачення у спробі зґвалтування Керролл.

Зокрема, присяжні вирішили, що Трамп повинен виплатити Керролл компенсацію в розмірі 18,3 мільйона доларів – 11 мільйонів доларів на відновлення репутації та 7,3 мільйона доларів за емоційну шкоду.

Крім того, Трамп має сплатити 65 млн доларів штрафу за зловмисні дії, роблячи заяви щодо Керролл.

У публікації вказується, що ця сума більш ніж у вісім разів перевищує суму, яку Керролл вимагала.

Справа Керролл проти Трампа: що відомо

Трампа звинувачували у сексуальному насильстві, вчиненому щодо письменниці Е. Джин Керролл у 1996 році. Справа ґрунтується на звинуваченнях письменниці Е. Джин Керролл у тому, що Трамп вчинив сексуальне насильство над нею в універмазі 1996 року.

Трамп заперечував обвинувачення та називав письменницю “психічно хворою”, однак провадження двох цивільних позовів проти нього продовжили. Трампа було визнано відповідальним за одним із позовів, ще один позов було передано до суду.

Тоді, в травні 2023 року, дев’ять присяжних після цивільного процесу вирішили, що експрезидент не ґвалтував Джин Керролл, але визнали його відповідальним за наклеп на письменницю. Трампа зобов’язали виплатити Керролл 5 мільйонів доларів компенсації.

Керролл подала до суду на Трампа за побиття, стверджуючи, що його поведінка кваліфікується як сексуальний злочин, оскільки це було зґвалтування, сексуальне насильство або насильницькі дотики. Хоча присяжні не згодні, що вона довела факт зґвалтування, вони все-таки погодилися з тим, що Трамп вчинив сексуальне насильство.

Дональд Трамп — кандидат у президенти з «кримінальним минулим»

Проти експрезидента Трампа відкрито 4 кримінальних справи: дві — на рівні штатів і дві — на федеральному рівні. Загалом наразі проти колишнього президента висунуто 91 кримінальне обвинувачення, починаючи від фальсифікації ділових записів у Нью-Йорку і закінчуючи спробами підриву президентських виборів 2020 року.

За багатьма обвинуваченнями йому загрожує ув’язнення на термін від 10 до 20 років. Дональд Трамп, якому 77 років, може провести решту свого життя у в’язниці, якщо його визнають винним та засудять за одним або кількома пунктами обвинувачення.

Попри юридичні проблеми, Трамп залишається фаворитом серед претендентів на кандидатуру від Республіканської партії на перегонах у 2024 році. Він отримав підтримку більшості учасників на кокусах Республіканської партії в штаті Айова. Кокус — це перший етап внутрішньопартійного голосування на президентських виборах.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора