Суд відмовився поновити Фаріон на посаді професорки

Estimated read time 1 min read

Галицький районний суд Львова відмовив колишній народній депутатці Ірині Фаріон у поновленні на посаді професорки Національного університету «Львівська політехніка».

Про це йдеться у рішенні суду.

Екснардепка у грудні 2023 року звернулася до суду з позовом до Національного університету «Львівська політехніка» щодо визнання незаконним та скасування наказу про звільнення її з посади професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки.

Вона вимагала поновити її на посаді й стягнути з «Львівської політехніки» середній заробіток за весь період прогулу і судові витрати, понесені нею під час розгляду справи.

За результатами розгляду справи, 7 лютого суд у задоволенні позову відмовив. У рішенні зазначається, що апеляційну скаргу подають протягом 30 днів із дня його проголошення.

Скандал з Іриною Фаріон

Нагадаємо, що у листопаді 2023 року українська мовознавиця, педагогиня та ексдепутатка Ірина Фаріон звинуватила військових, зокрема бійців «Азову» та 3-ї ОШБр, в тому, що вони спілкуються російською мовою.

Щобільше, вона заявила, що не вважає російськомовних захисників українцями та патріотами, і назвала їх «збродом». Такі висловлювання викликали хвилю обурення в суспільстві.

На тлі критики, вона опублікувала у себе в Telegram листа від студента з окупованого Криму. У шапці листа значилося імʼя «Максим Глєбов» — хлопець висловив підтримку Фаріон і заяви, що російськомовні захисники мають розмовляти українською.

Фаріон не приховала імені та місця навчання хлопця. Користувачі соцмереж просили прибрати дані юнака, втім, ексдепутатка у відповідь писала, що їй не потрібні непрохані поради.

А вже 15 листопада СБУ відкрила чотири кримінальні провадження щодо висловлювань Фаріон про російськомовних захисників України та розголошення нею персональних даних проукраїнського студента з тимчасово окупованого Криму. Після чого у Львівській політехніці заявили про звільнення цієї викладачки. Згідно з опублікованими документами Ірина Фаріон, починаючи з 16 листопада більше не працює у виші.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора