«Сучасна війна – це війна технологій»: командувач ВМС назвав дві мети війни проти рф у морі

Estimated read time 1 min read

Війна проти Росії у морі має дві мети: не дати російському флоту змоги напасти на Україну та забезпечити доступ суден до українських портів.

Про це заявив командувач Військово-морських сил України віцеадмірал Олексій Неїжпапа в інтерв’ю Sky News.

Ми повинні мати можливості, щоб переконатися, що Росія назавжди відмовиться навіть від думки дивитися в бік України, в тому числі на морі.

В інтерв’ю командувач ВМС Неїжпапа зазначив, що успіхи України у 2022 та 2023 роках стали результатом складних, але інноваційних рішень.

Однак, з огляду на тривалість війни попередні методи вже можуть більше не працювати, оскільки російська армія адаптується до тактики ЗСУ, тож українським військовим слід також адаптуватися до нових тенденцій війни.

Ворог адаптується, і ми теж повинні адаптуватися. Сучасна війна – це війна технологій. Хто виграє в технологічному сенсі, той і здобуде перемогу.

Неїжпапа наголосив, що звичайно, чим швидше Збройні сили отримають необхідний бойовий потенціал і певні можливості для знищення інфраструктурних об’єктів противника, тим швидше Україна переможе.

Нагадаємо, що в цьому ж інтерв’ю командувач ВМС наголосив, що Україна змогла б здобути перемогу в війні з росією, якби мала дозвіл наносити по країні-агресорці удари британською та іншою західною зброєю.

Війська рф у Чорному та Азовському морі

Російська федерація з початку повномасштабного вторгнення використовує Чорне та Азовське моря у своїх військових цілях. Зокрема Азовське море повністю знаходиться під контролем рф.

У ніч на 26 грудня Повітряні сили ЗСУ завдали ракетного удару по порту Феодосії в окупованому Криму. Під час атаки був уражений великий десантний корабель Чорноморського флоту «Новочеркаськ». Після цього з бухти Феодосії пішли ще два російські кораблі.

Загалом українські військові знищили понад 20% Чорноморського флоту Росії за останні 4 місяці. Це включає два кораблі, потоплені внаслідок ударів крилатими ракетами, а також кілька кораблів, пошкоджених або затоплених внаслідок атак українських катерів і торпед.

Протягом кількох днів ворог тримає у морі два ракетоносії, це 16 “Калібрів”, однак ЗСУ не спостерігали активності в цьому напрямку.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора