Стратегія літнього контрнаступу зазнала невдачі, за це хтось має понести відповідальність — Степан Гавриш

Estimated read time 1 min read

Українські війська припинили наступальні дії та перейшли в глуху оборону. У зв’язку з цим стратегія Зеленського зазнала невдачі.

Про це в етері КИЇВ24 розповів перший заступник секретаря РНБО 2008-2011 рр Степан Гавриш.

Ми наближаємося до досить чіткої крапки. Це криза, яка пов’язана з неудачами на фронті, провалом літнього контрнаступу та заморозкою війни, що визнав Зеленський. Він в інтерв’ю італійському журналісту сказав, що ми на землі не рухаємося.

Степан Гавриш зазначив, що президент України порівняв ситуацію на фронті з “стагнацією”, через те, що військові перейшли в глуху оборону.

Він назвав це стагнацією, хоча зрозуміло, що мова йде про певну ситуацію, коли ми припинили наступальні дії та перейшли в глуху оборону. У зв’язку з цим стратегія Зеленського зазнала невдачі. Він вимагав звільнення територій і за це хтось має понести відповідальність.

Ситуація на українському фронті

Військовий експерт та голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан зауважив, що наймасованіші штурми Авдіївки, які ворог намагався провести в січні, провалилися.

Очільник ГУР Кирило Буданов зауважив, що втрати російських окупантів у спробах захопити Авдіївку значно зросли останнім часом, а Україна займає «сильну оборонну позицію» довкола міста.

Також у 59 ОМПБр вчора, 24 січня, заявили, що усі українські підрозділи в Авдіївці наразі перебувають на своїх місцях, позиції продовжуються утримуватись неймовірними зусиллями оборонців.

25 січня стало відомо, що російські ДРГ проникли в район «Царської охоти», але були швидко вибиті українськими воїнами.

У 54 ОМБр вчора повідомили, що зараз йде бій за Білогорівку, ворог намагається зрізати Сіверський виступ. Ворог буде намагатися наступати, щоб зрізати Сіверський виступ. Вони завжди цього хотіли, зараз підтягнули більше резервів, почало працювати ВКС Росії.

Пізніше пресофіцер бригади «Червона калина» Микола Коваль заявив, що на Запорізькому напрямку росіяни атакують хаотично, то малими, то великими групами: «Ворог з усіх сил, що залишилися, намагається повернути втрачені території. Успіху росармія не має, тому що українські бригади ведуть активну оборону на Запорізькому напрямку».

Ситуація на Авдіївському напрямку дуже складна, але там немає суттєвих просувань ворога. Росармія зазнає величезних втрат, зазначив речник 47-ї ОМБр Дмитро Лазуткін.

Військовий експерт Сергій Грабський пояснив, що тактика вуличних боїв – це фактично протистояння один проти одного. Тобто противник може використати чисельну перевагу, щоб просунутися.

Ворог активно діє на Харківщині та Чернігівщині, однак найбільш активним напрямком для ДРГ залишається Сумщина, зазначив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора