США вдвічі збільшать виробництво боєприпасів для України. Подробиці

Estimated read time 1 min read

Сполучені Штати Америки готуються подвоїти виробництво снарядів для України до жовтня 2024 року.

Про це пише видання Defence One.

“Армія має на меті подвоїти виробництво ключових боєприпасів, які використовуються в Україні, до жовтня”, – заявив керівник відділу закупівель армії США Даг Буш.

Країна має наміри збільшити виробництво 155-мм артилерійських снарядів з 28 000 (дані, які оприлюднили у жовтні 2023 року) до приблизно 37 000 у квітні 2024 року та приблизно 60 000 у жовтні цього року.

Згодом армія США сподівається швидко збільшити виробництво у 2025 році з майже 75 000 снарядів у квітні до 100 000 у жовтні.

Керівник відділу закупівель армії США також розкрив деталі нового виробництва.

Це заплановане збільшення частково пов’язане з новим заводом, який армія будує у Техасі, і який матиме абсолютно новий спосіб виробництва снарядів, використовуючи абсолютно нові технології, які ми ніколи не використовували раніше

Відомо, що доступність боєприпасів, особливо великих артилерійських снарядів калібру 155 мм, не дозволяє Україні зрівнятися з Росією обсягом вогневого ураження. Нині для ЗСУ випускають близько 2 тисяч снарядів щодня, що становить приблизно одну п’яту частину від російського обсягу.

За словами Буша, масове використання таких боєприпасів як 155-міліметрові снаряди, може змусити США переглянути питання про те, скільки їм необхідно мати власних запасів.

Якщо збільшення запасів – це спосіб знизити ризик затяжного конвенційного конфлікту, то на це потрібно звернути увагу.

Крім того, США не мають збільшувати виробництво невеликих артилерійських снарядів, танкових снарядів або мінометних мін для України, оскільки вони змогли задовольнити потреби нашої країни без значного виснаження власних запасів.

Нагадаємо, на початку лютого Україна повідомила союзникам, що стикається з «критичною» нестачею артилерійських снарядів, оскільки Росія щодня використовує на фронті втричі більше вогневих засобів. Умєров описав у листі величезну чисельну перевагу, з якою стикаються українські війська, намагаючись відбити нові російські атаки. Він зазначив, що Україна не в змозі випускати понад 2 000 снарядів на день по лінії фронту, яка простягається на 1 500 кілометрів.

Снарядів не буде

Нагадаємо, що представники Європейського Союзу повідомили, що не зможуть надати обіцяний мільйон снарядів Україні до 1 березня 2024 року. До цього часу в країнах ЄС набереться лише 600 тисяч боєприпасів.

Дипломати припускають, що на зустрічі міністрів оборони в Брюсселі цього тижня спробують підрахувати інші постачання, щоб збільшити загальний обсяг, але все одно не досягнуть мети в 1 мільйон, що був встановлений минулого року.

З чого все почалося

У березні 2023 року міністри оборони та закордонних справ ЄС погодили план зі спільної закупівлі боєприпасів. Він передбачає надання Україні 1 млн снарядів протягом наступних 12 місяців. Зокрема мова йшла про сім країн.

Однак вже в листопаді ЄС поінформував членів, що навряд чи зможе передати Україні обіцяний 1 мільйон артснарядів. Цей план повинні виконати до березня 2024 року.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора