Неділя, 25 Лютого 2024

США присоромили Фіцо за антиукраїнські заяви

Estimated read time 1 min read

Посольство Сполучених Штатів у Словаччині, коментуючи зустріч Дениса Шмигаля з Робертом Фіцо 24 січня, розкритикувало антиукраїнські заяви словацького прем’єра протягом останніх кількох днів.

КИЇВ24
Роберт Фіцо, фото gettyimages

Про це повідомляє «Європейська правда».

Американське посольство заявило, що вітає зустріч прем’єр-міністрів України та Словаччини й високо цінує постійну підтримку Словаччиною України.

«Однак Сполучені Штати категорично відкидають заяву прем’єр-міністра Фіцо про те, що Україна є державою, яка перебуває під впливом США. Такі коментарі не личать члену НАТО», – додали там.

Посольство США в Братиславі додало, що в разі нападу Росії на Словаччину Сполучені Штати та інші члени НАТО стануть разом зі словацьким народом, щоб дати йому відсіч.

«Якщо росіяни захоплять хоча б один метр словацької території, ми ніколи не скажемо: «Росія занадто сильна, треба здатись». Ми ніколи не вгамуємо хулігана, керуючись власними інтересами», – йдеться в його заяві.

«І американські солдати боролися б зі словаками проти тиранії, як ми це робили, підтримавши Словацьке національне повстання в 1944 році, і ми сподіваємося, що ніхто не скаже: «Словаччина – це держава під впливом США», – додали там.

Як відомо, 24 січня Фіцо відвідав Україну. За підсумками візиту стало відомо, що Україна отримає зі Словаччини інженерну техніку для будівництва рубежів оборони.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Гроші на заставу Мазепі зібрали представники бізнесу

Аналітик розповів, які є невідповідності є у заявах росіян щодо падіння Іл-76