Субота, 24 Лютого 2024

США не готові до серйозної відповіді за нічну атаку БПЛА. Експерт розповів чому

Estimated read time 1 min read

В ніч на 28 січня американську базу на північному сході Йорданії, що недалеко від кордону із Сирією, атакував ворожий безпілотник. Однак, США виявилися не готовими до серйозної відповіді на цей інцидент.

КИЇВ24
Прапорець США. Фото: Getty Images

Про це розповів аналітик Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак в етері КИЇВ24. 

Поки що США обмежиться такими демонстративними повітряними ударами. Було б добре, якби вони остаточно розв’язали питання разом з коаліцією судноплавства через Червоне море. Або знайдуть іншу ціль. Тому що просто ніхто не взяв відповідальність так відверто (ред. за нічну атаку на американську базу

Аналітик зауважив, що відповідь Сполучених Штатів має бути як переконливою, хоча з іншого боку, вони бояться спровокувати ескалацію.

Ну, можливо, все ж таки, те, що відбувається в Йемені, це більше, ніж просто показові удари. Таке можливо, але потрібно знайти правильну ціль.

Нагадаємо, що в ніч на 28 січня на північному сході Йорданії поблизу сирійського кордону в результаті удару безпілотника по американській базі Tower 22 загинули щонайменше троє військових США. Поранення дістали щонайменше 34 особи.

Вісьмом військовослужбовцям, які дістали поранення, потрібна була евакуація з Йорданії для надання медичної допомоги на вищому рівні, але їхній стан стабільний. Усі інші військовослужбовці проходять повне обстеження для подальшого лікування.

Своєю чергою, президент США Джо Байден заявив, що напад скоїли «підтримувані Іраном радикальні воєнізовані угруповання, що діють у Сирії та Іраку».

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Угорщина хоче повернення своїй нацменшині всіх прав, які вона мала до 2015 року

У храмі в селі Крути відбулась перша архієрейська Літургія українською мовою