США анонсували новий законопроєкт для допомоги Україні: про яку суму йдеться

Estimated read time 1 min read

У Сенаті США опублікували новий законопроєкт щодо додаткового фінансування, який об’єднує виділення коштів на допомогу Україні, Ізраїлю та на зміцнення південного кордону США.

Про це повідомляє пресслужба Білого дому.

Згідно з текстом законопроєкту, загальна сума коштів, що виділяються, становить 118 млрд доларів, з них на допомогу Україні передбачено 60 млрд доларів, ще близько 14 млрд доларів – для підтримки Ізраїлю, на захист кордонів США – 20,23 млрд доларів.

Передбачається, що з пакета допомоги Україні близько 20 млрд доларів буде направлено на заміщення складів у самих Штатах, і близько 14 млрд доларів підуть на закупівлю нової зброї в американських компаній для ЗСУ.

Крім того, 14,8 млрд доларів передбачено на продовження навчання українських військових, обмін розвідданими та інші заходи підтримки, ще 7,85 млрд – на пряму бюджетну підтримку України, та 1,58 млрд доларів — на підтримку розвитку української економіки у пріоритетних секторах.

У законі також передбачено гуманітарну допомогу мешканцям Сектору Гази, Західного берега річки Йордан та України у розмірі 10 млрд доларів.

Президент США у спеціальному зверненні закликав ухвалити новий законопроєкт і пообіцяв у разі прийняття підписати його у найкоротші терміни.

Двопартійна угода про національну безпеку дозволить Сполученим Штатам продовжувати нашу життєво важливу роботу разом із партнерами по всьому світу, відстоюючи свободу України та підтримуючи її здатність захистити себе від агресії Росії. Як я вже говорив раніше, якщо ми не зупинимо прагнення (диктатора РФ Володимира – ред.) Путіна до влади та контролю над Україною, він не обмежиться лише Україною, і витрати для Америки зростуть.

Нагадаємо, у четвер, 1 лютого, лідер більшості в Сенаті США демократ Чак Шумер заявив, що наступного тижня вони голосуватимуть за додатковий законопроєкт про національну безпеку, який включає двопартійну угоду щодо безпеки кордонів і допомогу Україні та Ізраїлю. Він має містити допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню, а також фінансування безпеки кордонів і додаткові гроші для реалізації нової політики, передбаченої законопроєктом.

Тим часом Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що наступного тижня Палата проголосує за окремий законопроєкт про надання допомоги Ізраїлю.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора