Словаччина заявила, що не допустить, позбавлення Угорщини права голосу в ЄС

Estimated read time 1 min read

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що не дозволить обмежити права Угорщини у Європейському союзі. Зокрема, це стосується і права голосу.

Про це повідомляє Sita.

Щодо Угорщини, тобто пропозиції та резолюції, які закликають навіть відібрати право голосу чи інші важливі можливості, які є у країни-члена ЄС. Якщо я буду прем’єр-міністром Словацької Республіки, я ніколи не погоджуся на те, щоб країну карали за боротьбу за свій суверенітет та національні інтереси, — заявив Фіцо під час зустрічі з прем’єром Угорщини Віктором Орбаном у Будапешті.

За словами голови словацького уряду, для будь-якого такого обмеження потрібна згода всіх країн-членів ЄС.

Він також назвав ініціативу позбавити Угорщину права голосу «нападом на країну». Вона, за його словами, нібито суперечить поглядам на важливість суверенітету та захисту національних інтересів окремих країн-членів ЄС.

Проти підтримки. Як уряд Словаччини ставиться до України

Раніше у матеріалі видання Politico йшлося про те, що Словаччина не передаватиме допомогу Україні після перемоги проросійської партії на виборах. За даними видання, Міністерство оборони Словаччини розглядало можливість надсилання нового пакету допомоги.

Міністр оборони Словаччини Роберт Калиняк також заявив, що Словаччина більше не передаватиме Україні зброю з власних складів.

Крім того, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступив проти можливого членства України в НАТО. Він обіцяє перешкоджати цьому процесу, адже, на його думку, розширення Альянсу спричинить початок третьої світової війни.

Незадоволені новим урядом країни й самі словаки. Наприкінці грудня 2023 року у великих містах Словаччини пройшли протести проти планів уряду Роберта Фіцо. Тоді тисячі людей вийшли на вулиці великих міст Словаччини, щоб продовжити свої протести проти планів уряду Фіцо розпустити спеціальну прокуратуру, що здійснює нагляд за гучними корупційними справами, зменшити покарання за корупцію та послабити захист інформаторів.

Протести поновилися 11 січня. У той день на центральну площу Братислави вийшли близько 20 тисяч протестувальників. Натовп демонстрантів скандував гасла «Мафія, мафія» та «Досить з нас Фіцо». Зазначається, що з моменту першого антиурядового протесту 7 грудня 2023 року у Братиславі, демонстрації поширилися на 19 словацьких міст.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора