Слідом за колегами з країн ЄС. Словацькі фермери готові долучитися до акцій протесту

Estimated read time 1 min read

Словацькі фермери готові приєднатися до своїх європейських колег у їхніх акціях протесту, які останніми тижнями сколихнули багато країн.

Про це йдеться в повідомленні Словацької сільськогосподарської і продовольчої палати (SPPK).

SPPK вважає, що Брюссель і його “зелена” політика лежать в основі важкого становища європейських фермерів.

Це також включає проблеми, пов’язані з поганим управлінням Словацьким сільськогосподарським платіжним агентством (APA) і визначенням національного стратегічного плану реалізації.

Наприклад, вперше за 19 років членства країни в ЄС агентство не змогло вчасно здійснити прямі виплати, і низка фермерів все ще чекають на свої гроші. Основними причинами цього є неготовність APA та надмірне національне законодавство.

Минулого тижня Європейська комісія пішла назустріч деяким вимогам фермерів і запропонувала продовжити призупинення ввізних мит та квот на експорт української сільськогосподарської продукції до ЄС ще на один рік, але з обмеженнями. Вона також запропонувала дозволити фермерам ЄС продовжити звільнення від правил, які вимагають від господарств залишати землю під паром, до кінця 2024 року.

Однак словацькі фермери вважають такі поступки “псевдопоступливими”, а голова SPPK Еміль Мачо назвав їх “останньою краплею як для європейських, так і для словацьких фермерів”.

Фермери протестують, палять шини, заливають гноєм адміністративні центри в половині країн ЄС – це лише наслідок того, до чого часто призводить зелений фанатизм в ЄС

Він додав, що словацькі фермери готові до протесту і будуть координувати свої дії з фермерами з сусідніх країн Вишеградської четвірки. Він також попереджає, що вони виведуть на вулиці “сотні тракторів”, як це вже зробили фермери в Німеччині, Франції, Італії, Іспанії, Румунії, Польщі, Греції, Португалії та Нідерландах.

На додаток до 5-6% орних земель, які не обробляються в країнах ЄС, Мачо вказав на багатьох фермерів, які більше не працюють в полях, а сидять в офісах, намагаючись “заповнити часто безглузді адміністративні правила ЄС”.

Раніще також повідомляли, що Голова Асоціації угорських фермерських груп та організацій Іштван Якаб заявив, що 9 лютого, аграрії розпочнуть протести на пункті пропуску «Захонь-Чоп». Іштван Якаб зауважив, що угорським фермерам доведеться конкурувати з продуктами, «виробництво яких не повинно відповідати жодним вимогам ЄС», якщо Єврокомісія вирішить продовжити безмитний імпорт з України.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора