Швеція, ймовірно, припинить розслідувати диверсію на «Північних потоках» — ЗМІ

Estimated read time 1 min read

Швеція, ймовірно, вже цього тижня оголосить про те, що її правоохоронці припинять розслідування вибухів на «Північних потоках» та подальшого витоку газу.

Про це пише Expressen.

Так, днями Шведський прокурор Матс Люнгквіст, який очолює слідство у справі підриву «Північних потоків», анонсував новини стосовно розслідування. За інформацією журналістів, новини полягатимуть у тому, що Швеція ухвалить рішення припинити розслідування.

Слід нагадати, що Швеція почала розслідування з метою з’ясувати, чи немає якогось «шведського сліду» у диверсії.

При цьому припинення шведського розслідування ніяк не вплине на розслідування в Німеччині, яке ведуть федеральний прокурор та федеральне відомство кримінальної поліції, а також датське розслідування.

Очікується, що рішення про припинення розслідування у Швеції оголосять завтра, 7 лютого.

Останні новини про розслідування диверсій на «Північних потоках»

Як відомо, на маршрутах газопроводів Nordstream у Балтійському морі 26 вересня був вибух техногенного характеру потужністю близько 700 кг у тротиловому еквіваленті. Дві нитки газогону вийшли із ладу — Росія одразу ж звинуватила у так званій диверсії українську владу.

У березні 2023 року в західних ЗМІ з’явились матеріали з припущеннями, що за вибухом газопроводів могли стояти неурядові групи, до яких могли входити росіяни та українці. Пізніше медіа стверджували, що розвідка Нідерландів нібито дізналась про план здійснення диверсії українцями й попередила про це США.

Слід зауважити, що Україна наполегливо заперечує свій зв’язок з цими атаками.

А вже у квітні минулого року слідство оприлюднило основну версію підриву газогонів ПП-2.

При цьому, у червні в Німеччині вивчали роль Польщі у підриві газопроводів. За інформацією країни, диверсійна група, причетна до підриву газопроводів, нібито використовувала Польщу як оперативну базу.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора