Субота, 24 Лютого 2024

Штучний голос Байдена: у США заборонили «роботизовані дзвінки»

Estimated read time 1 min read

Федеральна комісія зі зв’язку (FCC) оголосила про нові правила, які регулюватимуть використання штучного інтелекту (ШІ) для генерування голосів у телемаркетингових дзвінках.

Kyiv Media
Ілюстративне фото з відкритих джерел

Про це повідомила Федеральна комісія зі зв’язку (FCC).

У січні 2024 року демократи Нью-Гемпширу отримали телефонні дзвінки, в яких штучний голос, схожий на голос президента США Джо Байдена, закликав їх пропустити праймеріз. Розслідування показало, що голос був згенерований за допомогою інструменту ElevenLabs, а дзвінки надходили від телекомунікаційного провайдера Lingo, який має історію незаконних дзвінків.

FCC постановила, що використання штучних голосів у телемаркетингових дзвінках є незаконним, якщо абонент не дав чіткої згоди на отримання таких дзвінків. Це рішення ґрунтується на Законі про захист споживачів телефонних послуг, який забороняє використовувати штучні або попередньо записані голоси для більшості неекстрених дзвінків.

Порушення нових правил FCC може призвести до штрафних санкцій. FCC також закликає абонентів повідомляти про небажані дзвінки, згенеровані штучним інтелектом.

“Зловмисники використовують голоси, згенеровані штучним інтелектом, для небажаних рободзвінків, щоб вимагати гроші у вразливих членів сім’ї, імітувати знаменитостей і дезінформувати виборців”, – заявила голова FCC Джессіка Розенворсель. “Ці нові правила допоможуть захистити споживачів від цих шахрайських дій.”

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

У Київраді пояснили, чому не будуть перейменовувати вулицю Німанську

Сирський представив головні завдання на новій посаді