Сенат США може проголосувати пакет допомоги Україні, без питання захисту кордону — ЗМІ

Estimated read time 1 min read

Лідер демократів у Сенаті США Чак Шумер хоче винести на розгляд сенаторів пакет, до якого входить нове фінансування допомоги Україні на понад 60 мільярдів євро.

Як пише The Hill, цей документ не містить фінансування на захист кордону США.

Водночас пакет, в якому допомогу Україні та Ізраїлю об’єднано із захистом американського кордону, все ж винесуть на розгляд Сенату. Таким чином Шумер хоче надати демократам шанс проголосувати за нього і заявити в ході передвиборчої кампанії, що вони намагалися розв’язати проблему кризи на кордоні.

Але найімовірніше ініціативу в Сенаті не підтримають, оскільки республіканці заблокують її. Після цього Шумер планує розпочати «план Б».

Неназваний представник демократів у Сенаті розповів виданню, що Шумер планує вилучити пункт про безпеку кордонів з пакета з нацбезпеки, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню, та винести таку ініціативу на голосування.

Сенатори очікують, що законопроєкт у такому вигляді вже буде ухвалено, пише The Hill.

Протистояння між демократами й республіканцями у США: чи зможуть вони об’єднатися, щоб ухвалити допомогу Україні?

Наприкінці 2023 року президент США Джо Байден запросив у Конгресу США понад 100 мільярдів доларів на потреби нацбезпеки. Зокрема, у цьому пакеті були передбачені й кошти для України, а саме — 60 млрд доларів.

Однак, республіканці відмовилися підтримувати ініціативу, оскільки вони хотіли, щоб у пакеті були передбачені жорсткіші заходи щодо захисту американського кордону. Після цього представники Демократичної та Республіканської партії розпочали переговори, щоб знайти компроміс. Але це зробити так і не вдалося.

Водночас вчора президент США Джо Байден закликав Конгрес якнайшвидше підтримати законопроєкт про підтримку України та відправити його йому на підпис. Американський лідер заявив, що без нової допомоги для України у Києва стає менше зброї для захисту від російського вторгнення.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен також висловила думку, що бездіяльність принесе перемогу російському диктатору Володимиру Путіну і матиме немислимі наслідки для США та їхніх союзників.

Водночас заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд вважає, що американський Конгрес проголосує за додаткову допомогу Україні з огляду на її роль для «виживання й процвітання» країни.

Однак, вона не змогла відповісти на питання чи має її країна план «Б», на випадок якщо пакет допомоги все ж не схвалять.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора