СБУ повернула до бюджету майже 1,5 млрд грн, які намагалися вкрасти на закупівлі боєприпасів для ЗСУ

Estimated read time 1 min read

Суд заарештував керівника одного з Головних управлінь Міноборони.

Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора та Міністерством оборони України повернули до державного бюджету майже 1,5 млрд грн, які намагалися вкрасти на закупівлі боєприпасів для Збройних сил України.

За даними слідства, керівник одного з Головних управлінь Міноборони намагався привласнити бюджетні кошти, виділені під держзамовлення для потреб українських військ. Для цього він організував переведення з балансу Міноборони на закордонні рахунки афілійованої фірми-посередниці майже 1,5 млрд грн за придбання артилерійських снарядів.

Сума цієї угоди на 30% перевищила вартість іншого, альтернативного контракту, який уклала новостворена на той момент Агенція оборонних закупівель.

У результаті комплексних заходів до бюджету повернуто майже 1,5 млрд гривень, які були незаконно виведені за кордон під час закупівлі гуртової партії боєприпасів.

Слідчі СБУ повідомили військовому чиновнику про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою осіб). Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 15 років тюрми.

Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що ця справа — це зміни про, які попереджало нове керівництво оборонного відомства.

“Конкретний результат. Повернули в бюджет 1,5 млрд грн, які фігурують у корупційній схемі придбання артилерійських снарядів для ЗСУ. Раніше був затриманий керівник одного з Головних управлінь Міноборони. Це зміни, про які ми попереджали. Важливо не лише знаходити винних у зловживаннях, а й повертати втрачене”, — написав він у Facebook.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора