Роспропаганда використовує падіння Іл-76 для дискредитації України — ISW

Estimated read time 1 min read

Росія використовує падіння військового літака Іл-76, щоб викликати невдоволення в Україні та сумніви на Заході щодо продовження військової підтримки Києва.

Про це у своєму звіті пише Інститут вивчення війни (ISW).

Російські гравці інформаційного простору скористалися катастрофою Іл-76, щоб посіяти внутрішнє невдоволення в Україні та підірвати бажання Заходу продовжувати надавати військову підтримку Україні.

У звіті ISW наголосили, що обмін військовополоненими є чутливим питанням як для Росії, так і для України, тому згадки про них передбачувано викликають емоційну реакцію.

Також, стверджується, що в Інституті вивчення війни, російські офіційні особи також зробили необґрунтовані заяви про те, що Україна нібито завдала удару Іл-76 ракетними комплексами, наданими США чи Німеччиною, ймовірно, у спробі відмовити західних партнерів України надавати Україні критично важливі системи. ППО, потрібні для безперервної оборони України.

Падіння літака Іл-76 на Бєлгородщині: основні деталі

24 січня у Корочанському районі Бєлгородської області РФ впав військово-транспортний літак Іл-76.

У Росії стверджують, що нібито на літаку були 65 українських полонених, шість членів екіпажу та троє супроводжувальних осіб. Росіяни звинувачують Україну у збитті літака.

В Україні відреагували на заяви росіян, українців закликали не розповсюджувати фейки до офіційних заяв.

Пізніше з’явилася заява Генерального штабу на тлі інформації про падіння Іл-76 під Бєлгородом. У повідомленні йшлося про те, що ЗСУ і надалі будуть вживати заходів контролю за повітряним простором на Бєлгородсько-Харківському напрямку.

Тим часом ГУР заявило, що не має перевіреної інформації про те, хто перебував на борту літака Іл-76. Також українську сторону не проінформували про «необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород».

Президент України наголосив, що необхідно встановити усі чіткі факти. Наскільки це можливо з огляду на те, що падіння літака сталося на російській території – поза нашим контролем. Він також скасував візити до регіонів 25 січня, до прояснення всієї ситуації.

Чи були на борту українські військовополонені, як заявляє МО РФ, поки достеменно невідомо.

Докладно про падіння Іл-76 ми писали тут.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора