Росіяни почали масово подавати на громадянство Молдови — Reuters

Estimated read time 1 min read

Уродженці Росії останнім часом почали більш активно подавати документи на оформлення громадянства Молдови. Причиною зростання заяв називають війну в Україні.

Про це пише видання Reuters.

У повідомленні зазначають, посилаючись на слова представників урядового відомства, що кількість запитів на отримання молдавського паспорта збільшилася лише останнім часом. Переважно йдеться про громадян Російської Федерації, які через війну вирішили зайнятися цим питанням.

У зв’язку з різким збільшенням кількості запитів на отримання молдовського громадянства, відомство просить уряд продовжити термін розгляду заяв до шести місяців, замість нинішніх 20 днів.

В Reuters наголосили, що велику роль у попиті на отримання громадянства Молдови зіграла геополітична ситуація в регіоні, яка склалася через вторгнення Кремля в Україну.

Аналітики стверджують, що отримати громадянство бажають 70% — росіяни і 20% — українці. При цьому більш конкретних даних про кількість заявок поки що немає.

Нагадаємо, що 15 січня президентка Молдови Майя Санду заявила, що спроби Москви скинути уряд у Кишиневі нікуди не поділися. Очікується, що навесні Росія знову намагатиметься дестабілізувати ситуацію у Молдові, використовуючи режим у Придністров’ї.

Наприкінці грудня 2023 року Майя Санду прокоментувала рішення Володимира Путіна про спрощення процесу надання російського громадянства молдаванам, казахам та білорусам. І зазначила, що “Путін хоче використати молдован як гарматне м’ясо”.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора