Росія виробляє близько 115-130 стратегічних ракет на місяць, але не може суттєво збільшити цей показник через санкції

Estimated read time 1 min read

За даними ГУР МО України, Росія виробляє близько 115-130 стратегічних ракет на місяць. Цей показник не суттєво зріс з початку війни в Україні. Росія також має значні запаси оперативно-тактичних ракет, які вона не використовує в повному обсязі.

Заступник начальника ГУР МО України Вадим Скібіцький повідомив, що Росія виробляє близько 115-130 стратегічних ракет на місяць. Цей показник не суттєво зріс з початку війни в Україні.

“Вони не змогли суттєво наростити ці обсяги. Наразі максимальні показники залишаються такими ж – це близько 115-130 стратегічних ракет. Однак вони можуть відрізнятись в залежності від місяця. Рівень виробництва залежить від завантаження потужностей, від комплектуючих, адже дуже багато деталей – у тих же Х-101, “Кинжала”, “Калібра” – іноземного виробництва”, – сказав Скібіцький.

Росія багато втратила саме за рахунок того, що її підприємства, які займались постачанням комплектуючих, перебувають під міжнародними санкціями. А своїми аналогами вона не може покрити власні потреби.

“Знову ж таки, наприклад, у грудні вони взагалі не виробляли деякі види ракет – був нульовий показник – як плановий, так і фактичний”, – зазначив Скібіцький.

За словами Скібіцького, наразі Росія намагається тримати певний стратегічний резерв. Як правило, це близько 30% від тих запасів, що в них є.

Зокрема, з середини вересня росіяни не застосовували ні Х-101, ні “Калібр”: “Відбувалось накопичення цих ракет”.

Зазначимо, у порівнянні із зимою 2022 року ціллю російських ракетних ударів нині є не енергетичні об’єкти, а інфраструктурні, насамперед оборонно-промислового комплексу. Наразі країна-агресор не досягає поставлених цілей.

Раніше очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що наразі ворог не застосовує ракет “Іскандери”, але є інформація про те, що він може перейти до обстрілів критичної інфраструктури міста та області. Він зазначив, що протягом тривалого часу Росія не застосовувала ракети “Іскандер”, якими були влучання останнім часом. Ворог застосовував більше “Шахедів”. Однак, за інформацією розвідки, зараз він може перейти до обстрілів критичної інфраструктури Харкова та області.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора