Росія посилює вербування іноземних студентів до лав армії — ЦНС

Estimated read time 1 min read

Останнім часом у полон до сил оборони часто потрапляють іноземці, що були завербовані росіянами в ряди свого окупаційного війська.

Про це повідомляють у Центрі національного спротиву.

На основі інформації триманої від опитаних військовополонених іноземців виявилось, що на території агресора активно проходить вербування в лави російської армії.

Методи вербування

Насамперед навколо московських ВНЗ (Російський університет дружби народів) у яких навчаються іноземці, розміщено чимало реклами щодо “перспектив” військової служби. Куратори груп та російські студенти, що мають допомагати таким іноземцям в акліматизації методом навіювання розповідають про фінансове забезпечення у зс рф.

Особливу увагу вони приділяють тим, хто має фінансові проблеми чи гостру потребу в великих сумах. Куратори скеровують їх у місцеві військкомати. Зазначається, що навіть є випадки, коли підсилають осіб що викрадають у них наявні суми коштів аби створити почуття безвиході та відчаю.

Не нехтують використанням шантажу.

Окрім того, досить великий пласт вербування відбувається через соціальні мережі (YouTube, Tik-Tok). Там, спецслужби проводять таргетовану рекламу на таких осіб, щодо можливості укласти контракт. Основний аргумент  — можливість заробити кошти для подальшого навчання та проживання в рф.

Підготовка «новачків»

Підготовку іноземців проводять на території навчально-методичного центру військово-патріотичної підготовки “Авангард”. Формально перебуває у віданні департаменту освіти й науки міста москви.

У ЦНС зазначають, що ідею його створення підтримав особисто владімір путін, “задля популяризації серед молоді військової та державної служби”.

Даний центр є складовою парку “Патріот” – масштабного мілітаристичного парку культури й відпочинку зс рф. На території центру “Авангард” регулярно проводяться мілітарні вишколи для молоді 14 – 17 років. Це також служить прикриттям для підготовки там іноземців.

За даними ЦНС, в середньому одночасно там проходять підготовку близько 300 іноземних осіб. За походженням це здебільшого:

  • китайці,
  • непальці,
  • узбеки,
  • єгиптяни,
  • молдовани,
  • шриланкійці.

Більшість іноземців дуже слабко володіють російською мовою, чим користуються окупанти та привчають до жестових команд й ключових слів за їх подальшої посади в окупаційному війську.

У ЦНС додають, що до іноземців у російському війську традиційно зневажливе та недбале ставлення, їх особливо не бережуть, а їх становище можна порівняти з підрозділами сформованими з ув’язнених.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора