Російські «іскандери» можуть долетіти до Берліна. Погрози Путіна серйозні — глава МЗС Польщі

Estimated read time 1 min read

Західні союзники повинні посилити допомогу Україні, адже російський диктатор Володимир Путін погрожує країнам Європи абсолютно серйозно.

Про це повідомляє Polskie Radio з посиланням на слова міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського.

Путін погрожував Польщі, Латвії та Фінляндії. А коли він погрожує якійсь країні, він робить це абсолютно серйозно.

Міністр закордонних справ Польщі наголосив, що країни Заходу не сприймали заяви Путіна належним чином дуже часто. Як наслідок, відомо про російські танки у Білорусі, а також ядерну зброю, яку Кремль перемістив туди.

Тепер російські танки в Білорусі, Росія також перемістила туди ядерну зброю, а ядерна зброя під Кенігсбергом, ракети “Іскандер”, можуть долетіти до Берліна. Ми, в Польщі, відчуваємо загрозу від фізичної присутності російських танків за 250 км від нашої столиці. Мене завжди дивує, що в Німеччині цю тему не обговорюють.

Глава МЗС Польщі наголошує на важливості швидких дій та оперативної допомоги для України, тому що вона перебуває під постійним тиском з боку РФ.

Захід у двадцять разів економічно сильніший. Але РФ лідирує у виробництві боєприпасів. Ми повинні мобілізувати свої сили. Якщо американці відмовляються від допомоги, ми опинимося перед серйозною дилемою: або замінити Америку, тобто подвоїти наші зусилля, або дозволити Путіну завоювати Україну.

Підготовка НАТО

Нагадаємо, що НАТО збирається провести у лютому масштабні навчання з метою стримування агресії з боку Росії. У них візьмуть участь близько 90 тисяч військових, авіація і кораблі Альянсу та Швеції.

Сценарієм навчань є напад РФ на територію Альянсу, що призводить до активації 5-ї статті Договору НАТО. Вона регулює зобов’язання надавати допомогу в блоці, та зазначає, що збройний напад на одного чи кількох союзників розглядається як напад на всіх.

Навчання матимуть назву Steadfast Defender 2024 — “Непохитний захисник” — триватимуть до травня.

Про підготовку масштабний військових навчань НАТО у Європі було відомо ще 15 січня. Тоді Велика Британія оголосила, що відправляє 20 тисяч військовослужбовців, військових кораблів та винищувачів для участі у тренуваннях, що заплановані на першу половину 2024 року.

Лідери НАТО вважають, що Альянс має обмежений час, щоб вжити заходів щодо зміцнення своєї оборони. Вони сподіваються узгодити введення системи «воєнного Шенгену», яка дозволить військовим конвоям вільно пересуватися територією країн НАТО, до саміту Альянсу у Вашингтоні в липні.

Тим часом в армії Естонії розповіли, чого не вистачає РФ, аби напасти на країну НАТО. Розвідка країни вважає, що для нападу на НАТО росіянам потрібно вивести з України 300 тисяч своїх солдатів, також РФ знадобиться час на відновлення військ.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора