П’ятниця, 23 Лютого 2024

Річниця бою під Крутами: Залужний вшанував пам’ять загиблих героїв

Estimated read time 1 min read

29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

КИЇВ24
Ілюстративне зображення. Фото: Telegram МВС

Головнокомандувач збройних сил України Валерій Залужний вшанував пам’ять загиблих героїв.

Минуло 106 років, і нині українські воїни знову дають бій російським загарбникам на всій лінії фронту та щохвилини доводять – Україна була, є і буде вільною і незалежною. Шануємо пам’ять українців, які віддали своє життя у бою під Крутами, який став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі з агресором.

106-річниця бою під Крутами

У кінці грудня 1917-го уряд радянської Росії розпочав відкриту агресію проти Української Народної Республіки. Більшовиків дратувало проголошення Україною самостійності, тож Москва створила у Харкові окремий “український червоний уряд”, який і оголосив війну незалежній частині держави.

29 січня 1918 року армія УНР виконала своє бойове завдання на полі під Крутами – зупинила російських окупантів, які рвалися до Києва.

Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ був зупинений на кілька днів, доки тривали переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу.

На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. Щорічне вшанування пам’яті Герої Крут закріплено у Постанові Верховної Ради від 16 травня 2013 року “Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами”.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Деякі «Шахеди» долетіли аж до західних кордонів: Юрій Ігнат розповів про деталі атаки на Україну

СБУ затримала інформаторку рф, яка передавала геолокації морпіхів ЗСУ на Миколаївщині