Субота, 24 Лютого 2024

Рада ЄС зробила перший крок до передачі Україні заморожених активів РФ

Estimated read time 1 min read

Рада Європейського Союзу ухвалила рішення, яке допоможе в майбутньому передати на користь України прибутки від зберігання заморожених активів Центрального банку росії.

КИЇВ24
«Заморожені активи» РФ. Ілюстративне фото Getty Images

Про це йдеться у повідомленні Ради ЄС.

Рада, зокрема, вирішила, що центральні депозитарії, які володіють активами Центробанку РФ на суму понад 1 млн євро, повинні окремо обліковувати надзвичайні грошові залишки, що накопичуються внаслідок обмежувальних заходів ЄС, а також окремо зберігати відповідні доходи, — йдеться в повідомленні Ради ЄС.

Крім того, центральні депозитарії не можуть розпоряджатися прибутком від зберігання активів російського Центробанку, уточнює Рада Євросоюзу.

Втім, «з огляду на ризики та витрати, повʼязані з утриманням активів і резервів ЦБ рф», кожен центральний депозитарій може попросити дозволу у свого наглядового органу, щоб вивільнити частку цього прибутку.

Це відкриває Раді ЄС шлях до ухвалення рішення про можливе створення фінансового внеску до бюджету ЄС із цих прибутків для підтримки та відновлення України на наступному етапі.

Рішення Ради розʼяснює правовий статус доходів, одержаних від заморожених активів, а також встановлює правила їх зберігання та обліку для депозитаріїв, які володіють активами ЦБ на суму понад мільйон євро.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

У Ліцеї-інтернаті № 23 «Кадетський корпус» презентували виставки про історію ЗСУ. ФОТОРЕПОРТАЖ

Буде боротися за «справедливість». Ірина Фаріон відреагувала на рішення суду