Путін натякнув, що готовий до переговорів щодо війни з Україною — Bloomberg

Estimated read time 1 min read

Через непрямі канали президент Росії Володимир Путін надіслав Сполученим Штатам сигнал про те, що він відкритий для переговорів про безпеку та війну в Україні.

Про це повідомляє видання Bloomberg.

Натяки на відкритість Росії до переговорів – навіть якщо вони нещирі – можуть допомогти посіяти розкол серед союзників України, ізолюючи Київ і підриваючи зусилля президента Володимира Зеленського заручитися підтримкою своєї власної формули миру, яка передбачає повний вихід Росії.

У Bloomberg, посилаючись на джерела, зазначають, що сигнали були передані високопосадовцям США минулого місяця через посередника.

За словами джерела, Путін готовий відмовитися від нейтрального статусу України й навіть остаточно відмовитися від можливого членства України в НАТО.

Однак, росія не відмовилась від утримання контролю над окупованими територіями. Тож Київ відкидає умови Кремля, а саме – визнання контролю рф над територією, яку він окупував останніми роками на території, яка зараз становить близько 18% території України, включаючи землі, захоплені після початку вторгнення два роки тому.

Крім цього, публічно Путін не показав, що він готовий зупинитися на поточній лінії фронту. Україна неодноразово заявляла, що прагне звільнити всю землю, захоплену РФ.

У повідомленні наголосили, що прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков у відповідь на запитання Bloomberg News відповів, що росія триматиметься свого курсу.

Ми сповнені рішучості досягти наших цілей. І волів би завершити його дипломатичним шляхом. Якщо ні, то військова операція буде продовжена до тих пір, поки ми не досягнемо поставлених цілей.

Натомість державний секретар США Ентоні Блінкен, зазначив, що “з боку Росії має бути готовність брати участь, вести переговори добросовісно, виходячи з основних принципів, які були поставлені під сумнів її агресією – територіальна цілісність, суверенітет, незалежність”.

Нагадаємо, що на четвертих переговорах щодо мирної формули в Давосі, які відбулись 14 січня, очільник МЗС Швейцарії Ігнаціо Кассіс заявив, що український мирний план є лише “фундаментом” для переговорів, спрямованих на припинення конфлікту з Росією.

На його думку, мирний план повинен рухатися вперед, навіть якщо діалог між Києвом і Москвою поки що не може відбутися.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора