Проєкт тимчасового житла для переселенців КО-ХАТИ отримав міжнародну нагороду (фото)

Estimated read time 1 min read
Фото: Олександр Дем’янів

Проєкт тимчасового житла для переселенців КО-ХАТИ отримав бронзову нагороду World Habitat Awards. World Habitat Awards є міжнародною нагородою, якою відзначають ідеї, проєкти та житлові програми.

«Нас надихнув підхід КО-ХАТИ до роботи, коли в процесі були задіяні як різні організації, так і самі переселенці, — зазначив Девід Айрланд, виконавчий директор World Habitat. — Проєкт також розробляє механізм використання цих будівель у довгостроковій перспективі. Це модель із величезним потенціалом для застосування в інших країнах Східної Європи, що мають подібні проблеми соціального житла».

Фото: Анастасія Куберт

КО-ХАТИ — проєкт спільного житла для людей, які втратили дім через війну. Його запустила урбаністична лабораторія METALAB з Івано-Франківська та київська агенція Urban Curators.

Починаючи з березня 2022 року команда КО-ХАТИ облаштувала тимчасове житло для 1300 переселенців у шести будівлях в Івано-Франківській та Хмельницькій областях. Зараз триває робота над сьомим об’єктом.

Фото: Олександр Дем’янів

У проєкті було задіяно місцеві державні установи, закордонні урядові організації, благодійні фонди, гуманітарні та громадські організації, волонтерські ініціативи з України, Німеччини, США.

Майбутні мешканці також долучались до планування, ремонту й організації. Це сприяло інтеграції в нову спільноту та дало відчуття причетності.

Фото: Олександр Дем’янів

Гроші брали від донорів, партнерських організацій та муніципалітетів. Облаштування житла для одного переселенця коштувало від 1600 до 2500 доларів. Загалом до кінця 2023 року КО-ХАТИ зібрали понад 1,3 мільйона доларів.

До 2026 року команда проєкту планує, зокрема, працювати над моделлю соціального житла.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора