Протягом 2023 року було суттєво масштабовано українське виробництво БПЛА — Рустем Умєров

Estimated read time 1 min read

Міністр оборони Рустем Умєров разом з Віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим взяли участь у зустрічі з виробниками БПЛА, організованій defense tech кластером Brave1.

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Участь у зустрічі з виробниками БПЛА взяли представники понад 120 компаній. Вони мали змогу напряму поспілкуватися з усіма керівниками галузі – Міністерством оборони, Міністерством цифрової трансформації, Держспецзв’язку, Агенцією оборонних закупівель, Центральним управління безпілотних систем ГШ ЗСУ.

Міністр оборони України Рустем Умєров наголосив, що вони планують у 2024 році в рази збільшити кількість дронів на фронті. “Агенція оборонних закупівель” вже зараз укладає довгострокові контракти.

Не хочу говорити точну цифру, але йдеться про сотні тисяч різних типів, під виконання різноманітних завдань. Це без FPV — розвідка, корегування вогню, ситуаційна обізнаність в режимі реального часу. Ворог добре знає, що таке українські дрони. Сам факт того, що наш коптер висить в повітрі є фактом стримування, який змушує ворога тричі подумати, перш ніж висуватися на наші позиції.

Український ринок дронів

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що у 2022 році Україна фактично створила з нуля ринок дронів, а зараз у ньому сотні компаній.

На зустрічі з виробниками кілька днів тому наголосив, що у 2024 році компаніям треба масштабуватися — бо дронів треба більше.

На зустрічі заявили, що протягом 2023 року було суттєво масштабовано українське виробництво БПЛА:

  • 67 моделей українських БпЛА отримали кодифікацію,
  • 58 отримали держконтракт;

Загалом на ринку працює понад 200 українських компаній, які займаються БПЛА або сервісами та продуктами у сфері дронів.

Ми, зі свого боку, і далі змінюємо полісі, адаптуємо закони й працюємо над полегшеним контрактуванням. З ключового — зараз нам треба стандартизувати вимоги та тактико-технічні характеристики для дронів. Також для виробників важливо розуміти прогнозування контрактів і потреб Генштабу — працюємо і над цим.

Федоро відмітив, що вірить в потенціал українських виробників та їх можливість створювати революційні технології для поля бою.

Наразі пріоритетні технології БпЛА для розвитку:

  • українського «Ланцету»;
  • AI для автоматичного захоплення цілей;
  • керованого боєприпасу;
  • наведення на РЕБ та удару по них;
  • антидронових рішень тощо.

Також міністр згадав про державний defense tech кластер Brave1, який підтримує виробників інновацій, видає гранти й допомагає з допуском до експлуатації та кодифікацією. У планах — збільшити розмір грантів до $200 000, щоб винахідники могли зробити якісний прототип.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора