Протести у Словаччині тривають. Подробиці нових мітингів, які стали рекордними

Estimated read time 1 min read

У четвер, 25 січня, у багатьох містах Словаччини відбулися протести проти уряду країни, який очолює Роберт Фіцо. У столиці Братиславі зібралася рекордна кількість мітингувальників.

Про це пише словацьке видання Aktuality.

За підрахунками організаторів протесту, у столиці Словаччини зібралося близько 27 тисяч людей, що наразі є рекордним показником. Минулого тижня на такий самий протест зібралося близько 26 тисяч.

Мітинги тривали одразу у 24 містах Словаччини, а також за кордоном, зокрема у Парижі, Кракові, Брно і Празі.

Організаторами цього протесту були опозиційні політичні партії, зокрема «Прогресивна Словаччина». До них згодом долучалися і громадські організації.

Словацькі мітингарі висловлювали своє невдоволення щодо поправок до Кримінального кодексу, ліквідації спецпрокуратури. Єврокомісія висловлювала своє занепокоєння щодо цього та застерігала словацький уряд від подібних реформ.

Президентка Словаччини Зузана Чапутова під час виступу в парламенті 18 січня також закликала словацьких депутатів переглянути плани щодо реформ у Кримінальному кодексі. Натомість сам Фіцо заявляв, що його уряд не відмовиться від пропозицій, які, за його словами, осучаснять кримінальне законодавство.

Протестувальники також висловлювали своє невдоволення щодо самого прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, проросійського політика Андрея Данко, який нещодавно потрапив у ДТП та втік з місця подій, та міністерки культури Мартіни Шимковічової, яка скасувала заборону на співпрацю з Росією та Білоруссю.

Однією з причин протестів був учасник владної коаліції та кандидат в президенти Петер Пеллегріні, який, на думку опозиції, «не знає, як керувати парламентом самостійно».

Нагадаємо, попередні великі акції протесту проти уряду Роберта Фіцо відбулися у четвер, 18 січня, у 23 містах Словаччини. Страйкарі збільшили кількість своїх вимог до влади.

До цього у  Словаччині 11 січня тисячі людей вийшли на вулиці великих міст, протестуючи проти планів нового уряду Роберта Фіцо внести зміни до кримінального кодексу країни. На центральну площу Братислави вийшли близько 20 тисяч протестувальників. Натовп демонстрантів скандував гасла “Мафія, мафія” та “Досить з нас Фіцо”. Зазначається, що з моменту першого антиурядового протесту 7 грудня 2023 року у Братиславі, демонстрації поширилися на 19 словацьких міст.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2023 року у великих містах Словаччини пройшли протести проти планів уряду Роберта Фіцо. Тисячі людей вийшли на вулиці великих міст Словаччини, щоб продовжити свої протести проти планів уряду Роберта Фіцо розпустити спеціальну прокуратуру, що здійснює нагляд за гучними корупційними справами, зменшити покарання за корупцію та послабити захист інформаторів.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора