П’ятниця, 23 Лютого 2024

Протести фермерів в Румунії та Польщі мають політичне забарвлення — експерт

Estimated read time 1 min read

Все що відбувалося на минулому тижні в Румунії й відбувається сьогодні в Польщі, так чи інакше, має політичне забарвлення, вважає Володимир Балін.

КИЇВ24
Протестувальники блокують доступ до польсько-українського кордону в Дорогуську, Польща, 6 листопада 2023 року. Фото: Getty Images

Про це в ефірі КИЇВ24 розповів віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимир Балін.

Я впевнений в тому, щоб на місцевих виборах в Польщі отримати більше голосів, партія «Конфедерація» стимулює такі протести. Моя впевненість полягає в тому, що їх лідер заявив, що зробить все, щоб Україна не стала країною ЄС. Сподіваюся, що ми та наш уряд та всі органи влади будуть робити все, щоб ми були достойні вступу в ЄС і наше законодавство відповідало вимогам вступу.

Протести у Польщі

Датою проведення чергової акції польські фермери обрали 24 січня. Демонстрації відбуваються у понад 150 місцях по всій країні.

Ключовою вимогою фермерів є зупинка «безконтрольного імпорту сільськогосподарської продукції з України та інших країн за межами ЄС, які не дотримуються європейських стандартів». Ще одна вимога – перегляд спільної європейської політики у сфері сільського господарства.

Схожі протести відбувалися у Польщі торік. Ще у листопаді перевізники почали блокувати прикордонні переходи з Україною. У січні вони досягли угоди з польським урядом та розблокували пункти пропуску.

Незабаром найбільший пункт пропуску на кордоні з Україною – «Ягодин-Дорогуськ» – відновив роботу.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

На Київщині понад 2 тисячі команд зареєструвались для участі у Всеукраїнських шкільних лігах пліч-о-пліч

Відбулась перша зустріч Ради з питань підтримки підприємництва: які результати

You May Also Like: