Останні новини

Субота, 24 Лютого 2024

Про цивільних у полоні часто розповідають військові, які повертаються після обмінів — правозахисник

Estimated read time 1 min read

Є понад 50 місць, де Росія утримує цивільних українців. Де розташовані російські табори ФСБ для полонених і в яких умовах там утримують людей?

КИЇВ24
Полонений військовий. Фото: Getty Images

Про це розповів правозахисник, експерт Центру громадянських свобод Володимир Яворський в етері КИЇВ24. 

Вони [українські цивільні та військові полонені] дуже часто перебувають в одних камерах. І якраз про цивільних можна дізнатися від людей-військовополонених, які повертаються в Україну після обмінів. Їх розпитують і дізнаються, що там можуть бути цивільні.

Дуже часто окупанти жорстоко катують полонених, як військових, так і цивільних. Правозахисник зауважив, що ступінь катування залежить від місця, куди людина потрапила. 

Ці катування не мають причини дуже часто. Це залежить часто від того, в якому місці ви перебуваєте. В будь-якому місці буде більш-менш погане поводження. Ступінь катування залежить від місця, а не від того, чи ви цивільний, чи військовий полонений. Ми навіть радимо українському уряду звернутися до суду ООН щодо порушення Конвенції проти катувань. Не можна залишати безкарними речі, які трапляються з тисячами українців.

Яворський також розповів, де саме знаходяться російські табори для полонених.

Ці місця є різні. Якщо в окупації у «ЛНР» чи в «ДНР», то це жахливі місця тримання. У Курській області теж є дуже жахливі певні місця. А у глиб Росії ситуація є різна. Там з ними можуть поводитися, як із в’язнями, без особливої жорстокості.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

На ЗАЕС закінчується термін експлуатації ядерного палива. Чим це загрожує

Застосунок «Повітряна тривога» тепер попереджає про різні типи загроз

You May Also Like: