Президент України вже прибув до Давосу й провів зустріч зі Столтенбергом

Estimated read time 1 min read

Президент Володимир Зеленський вже прибув на Всесвітній економічний форум у Давосі. Там відбувається зустріч української делегації з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Про це повідомляє Офіс Президента.

У Давосі Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Глава держави подякував Генеральному секретарю НАТО за стійку підтримку з боку Альянсу в захисті від російського вторгнення.

Володимир Зеленський і Єнс Столтенберг обговорили ситуацію на полі бою. Президент звернув увагу секретаря на масовані російські обстріли українських міст і громад, які відбулися останнім часом. Зеленський вкотре наголосив на важливості подальшого посилення української системи протиповітряної оборони.

Сторони відзначили важливість підписання двосторонньої Угоди про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Великою Британією в межах Спільної декларації G7, ухваленої на попередньому саміті НАТО у Вільнюсі.

Зеленський також зазначив, що робота над аналогічними документами з іншими партнерами продовжується й наголосив на невідкладності підписання таких угод, які діятимуть до вступу України в НАТО.

Під час зустрічі також обговорювали підготовку наступного саміту Альянсу у Вашингтоні. Президент України нагадав, що Україна очікує ухвалення рішень, які наблизять її членство в НАТО.

Нагадаємо, що 15 січня, стартував Всесвітній економічний форум у Давосі. Політики з-понад 100 країн, бізнесмени та громадські діячі зберуться, щоб обговорити глобальні загрози та виклики. Серед ключових тем безпосередньо фігурує війна в Україні.

Виступ Зеленського у програмі Форуму заплановано на сьогодні, 16 січня, з 14:15 до 15:00 (13:15-14:00 за Києвом). Він виступить в рамках дискусійної панелі “Досягнення безпеки та співробітництва у фрагментованому світі”.

Президент України завітав до Швейцарії з офіційним візитом

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський розпочав робочий візит до Швейцарії у понеділок, 15 січня.

У Берні президент мав переговори з головами обох палат парламенту, керівниками партій і фракцій, а також пані президенткою Віолою Амхерд. Основними темами для обговорень стали: повернення викрадених дітей, санкції та пошук механізмів для використання заморожених російських активів, співпрацю щодо гуманітарного розмінування, фінансову підтримку та відбудову України.

Президентка Швейцарії Віола Амхерд оголосила про намір передати Україні 1,5 мільярда франків допомоги в період з 2025 до 2028 року. Це дорівнює близько 1,6 мільярда євро.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора