Субота, 24 Лютого 2024

Прем’єр-міністр Грузії пішов у відставку, щоб очолити партію «Грузинська мрія»

Estimated read time 1 min read

Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі пішов у відставку, щоб очолити партію «Грузинська мрія». Він був прем’єр-міністром з лютого 2021 року.

КИЇВ24
Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі. Фото: Укрінформ

Про це передає грузинське медіа Sova.

За словами Гарібашвілі, він отримав пропозицію від політради партії «Грузинська мрія» стати її головою. Партійний з’їзд відбудеться 1 лютого.

«Я прийняв рішення піти у відставку з посади прем’єр-міністра. Я отримав пропозицію від політради партії «Грузинська мрія» стати її головою. Я вважаю, що це найважливіша роль у партії та в країні», — сказав Гарібашвілі.

Він також зазначив, що важливо, щоб наступний прем’єр своєчасно представив свою команду, але не назвав імені наступника. Грузинські медіа писали, що, імовірно, посаду прем’єра може зайняти нинішній лідер «Грузинської мрії» Іраклій Кобазідзе.

Іраклій Гарібашвілі вперше став прем’єр-міністром у 2013 році і був ним до 2015 року. Наприкінці 2015 року він подав у відставку і повернувся в уряд у 2019 році як міністр оборони. У лютому 2021 року парламент Грузії затвердив його прем’єр-міністром.

У березні 2023 року Гарібашвілі розкритикував президента України Володимира Зеленського за підтримку масових акцій протесту в Тбілісі проти закону про «іноагентів». Закон про «іноагентів», який повністю імітує російський, був ухвалений парламентом Грузії в першому читанні 7 березня. Після цього грузини вийшли на протести, які закінчилися зіткненнями з силовиками. 10 березня парламент Грузії припинив розгляд законопроєкту про «іноземних агентів», проваливши голосування.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Суд обирає запобіжний захід чиновнику МО, якого підозрюють у розкраданні 1,5 мільярда гривень

У столиці грип та ГРВІ швидко розповсюджується серед дітей