Субота, 24 Лютого 2024

Повістки українцям вручатимуть через електронний кабінет

Estimated read time 1 min read

У новому проєкті закону про мобілізацію з’явився пункт про те, що повістки до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки можуть надсилати через електронний кабінет.

КИЇВ24
Повістка. Фото: відкриті джерела

Про це йдеться в оновленому проєкті закону щодо мобілізації.

Повістка про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки може бути надіслана громадянину через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста, — написано в документі.

Днем вручення такої електронної повістки вважається день отримання ТЦК повідомлення про доставку такої повістки в електронний кабінет призовника.

А якщо вона з’явилася в електронному кабінеті пізніше 17-ї години, така повістка вважається врученою в робочий день, наступний за днем її відправлення.

Водночас новий документ передбачає й відповідальність за ухилення від мобілізації за повісткою.

Зазначається, що планується запровадити заходів впливу щодо громадян, які не виконують обов’язки з мобілізаційної підготовки та мобілізації, передбачених частиною 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

А саме, має бути встановлена процедура винесення судових рішень та їх примусового виконання.

Нагадаємо, що ввечері 30 січня, Кабінет міністрів затвердив та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Заборона виїзду та арешт активів. Яке покарання за відмову прийти в ТЦК передбачено у новому законопроєкті

Уряд передав у Раду оновлений законопроєкт про мобілізацію. Що він передбачає