П’ятниця, 23 Лютого 2024

Попри використання Starlink, у окупантів залишаються проблеми зі зв’язком — ГУР

Estimated read time 1 min read

У російських окупантів так само спостерігаються проблеми зі зв’язком, навіть попри те, що їм вдалося отримати термінали супутникового інтернету Starlink.

КИЇВ24
Російські окупаційні війська. Фото: Getty Images

Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в етері телемарафону.

Він також зауважив, що окупанти отримують термінали Starlink не офіційно.

Для цього вони використовують так званий «паралельний імпорт», тобто фактично контрабанду, коли через треті країни організовуються фірми-прокладки для покупки Starlink.

За словами представника ГУР, останнім часом окупанти почали більш масово використовувати термінали супутникового інтернету компанії SpaceX.

Проте у ворога залишаються і проблеми зі зв’язком. І це точкове рішення глобально їм не допомагає, але показує на весь світ, що «друга армія світу» не може обійтися без вкрадених Starlink, — додав Юсов.

Раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що росіяни на фронті почали використовувати термінали супутникового зв’язку Starlink. Власник компанії SpaceX Ілон Маск заперечив продаж Росії своїх терміналів супутникового зв’язку Starlink ані прямо, ані опосередковано.

Пізніше стало відомо, що системи супутникового зв’язку Starlink надходять у продаж до Росії через треті країни. Так, окупанти можуть закуповувати термінали в арабських країнах.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Байден закликав Палату представників США терміново схвалити допомогу Україні

Лідер демократів у Сенаті заявив, що палата представників США підтримає пакет з допомогою Україні