Понад 180 укриттів ремонтують і облаштовують на Київщині — КОВА

Estimated read time 0 min read

Голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко і заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Тимур Ткаченко перевірили стан облаштування укриттів у Київській області.

Про це Київська ОВА повідомила у Фейсбуці.

За словами Кравченка, пару тижнів тому він отримав інформацію, що в Софіївській Борщагівці в одному із будинків ЖК “Антрацит” під час тривоги жителів прилеглих багатоповерхівок не пускають до підземного паркінгу, щоб перечекати небезпеку.

«Втрутився в цю історію. Протягом дня ситуацію вирішили шляхом переговорів із забудовником. Підземний паркінг відкрили і дали можливість використовувати його як укриття під час тривоги», – зазначив очільник ОВА.

Він уточнив, що «випадки обмеження доступу до укриттів поодинокі. Це жорстко контролюємо і ми, і представники правоохоронних органів. Всі скарги ретельно перевіряємо».

Очільник ОВА поінформував що «загалом в Київській області понад 2,1 тис. укриттів. Переважна більшість – майже 1,6 тис. найпростіші укриття. Для ремонту непридатних залучаємо всі можливі ресурси. Більше ніж на 180 обʼєктах тривають ремонтні та відновлювальні роботи».

«Ситуацію з облаштуванням укриттів в області перевірили сьогодні разом із заступником міністра з питань стратегічних галузей промисловості Тимуром Ткаченко. Побували в деяких шкільних укриттях Вишневого, Гатного, Крюківщини, Софіївської Борщагівки та села Шпитьки”, – ідеться у повідомленні.

За словами очільника ОВА, «десь облаштування краще, десь трохи гірше. Але загалом укриття, де ми побували, цілком придатні для комфортного та безпечного перебування дітей. Деякі – подвійного призначення. В час, коли немає уроків, там проводять спортивні секції чи гуртки».

Він нагадав, що «загалом в закладах освіти понад 1,2 тис. обʼєктів цивільного захисту. Вже будуємо укриття у 18 школах та дитсадках, у 35 освітніх закладах ремонтуємо. До речі, на сьогодні лише 3% шкіл Київщини працюють на дистанційці через відсутність сховищ. Але цю проблему протягом 2024 року плануємо вирішити».

«Підсумки виїзної наради підвели в адміністрації. Працювати є над чим. Бо укриття стали невідʼємною частиною нашого повсякденного життя. Тож маємо забезпечити повну безпеку для жителів Київщини», – заявив Кравченко.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора