Неділя, 25 Лютого 2024

Поляки вивчатимуть настрої українських біженців та їх плани, чи хочуть вони залишатися в Польщі

Estimated read time 1 min read

У Польщі вивчатимуть настрої українців та їх плани, чи далі залишатися в Польщі, а також, будуть заохочувати біженців йти на більш оплачувану роботу.

КИЇВ24
Прапор Польщі. Фото: відкриті джерела

Про це в етері КИЇВ24 розповіла речниця Міграційної платформи EWL Маргарита Ситник.

Я не думаю, що поляки будуть забирати всю допомогу для українських біженців. Польща розцінювала допомогу біженцям, як першу допомогу. А далі українці самі підуть працювати. Це відмінність українців від біженців в загальноприйнятому значенні. Поляки вивчатимуть настрої українців та їх плани, чи хочуть вони залишатися в Польщі. Будуть заохочувати йти на більш оплачувану роботу, згідно з фахом, відкривати бізнес в Польщі.

Маргарита Ситник наголосила, що у Польщі розуміють, що зараз біженці орієнтуються на ті країни, в яких можливе краще майбутнє для їх дітей.

Поляки розуміють, що не можуть утримати всіх біженців в Польщі, оскільки зараз міграція набуває свідомого характеру. Якщо раніше обирали східну Європу, бо вони культурно та ментально більш ближчі до українців, то зараз переїжджають до Німеччини. Обирають країни з огляду на майбутнє для своїх дітей.

Нагадаємо, що нещодавно радник Офісу президента та колишній народний депутат Сергій Лещенко в інтерв’ю швейцарському виданню Tages-Anzeiger заявив, що українцям в Україні та за кордоном все складніше порозумітися і зрозуміти проблеми один одного і що “країни, що приймають, повинні припинити підтримку біженців, щоб вони могли повернутися додому”.

Лещенко додав, що для утримання одного солдата потрібно шість платників податків, а українці за кордоном не підтримують армію своїми податками.

Подібна заява викликала хвилю обурення в соц. мережах. Деякі зазначили, що багатьом українцям повертатися вже просто нікуди.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Латвія підтримала заборону на імпорт російського зерна

Можлива відміна вето Угорщини щодо 50 млрд євро: в ЄС заявили, що отримали «позитивний сигнал»