Польські перевізники припинили блокаду ще одного пункту пропуску

Estimated read time 1 min read

Ввечері вівторка, 16 січня, польські страйкарі призупинили блокування кордону біля ще одного пункту пропуску на кордоні з Україною — «Ягодин-Дорогуськ».

Польські колеги повідомили, що перевізники завершили акцію протесту на кордоні о 20:00 за місцевим часом, йдеться у повідомленні.

Наразі оформлення та пропуск через кордон вантажних транспортних засобів в обох напрямках здійснюється у звичайному режимі. Однак водіїв все ж просять врахувати цю інформацію під час планування міжнародних перевезень.

Нагадаємо, що сьогодні польські перевізники також тимчасово завершили блокаду перед ПП «Краківець» та «Рава-Руська». Наразі на в’їзд в Україну перед цими пунктами пропуску очікують майже 700 вантажівок.

Слід зауважити, що перед цим Міністерство інфраструктури Польщі підписало угоду з організаторами блокади, відповідно до якої перевізники призупиняють протест до 1 березня.

Страйк польських перевізників

Нагадаємо, що страйк польських перевізників на кордоні з Україною почався 6 листопада, поблизу пунктів пропуску «Ягодин-Дорогуськ», «Краківець-Корчова», «Рава-Руська-Гребенне».

Польські підприємці скаржилися, зокрема, на недоброчесну конкуренцію з українського боку та тривале очікування вантажівок на в’їзд до Польщі.  Серед основних вимог протестувальників була заборона реєстрації в Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом.

У п’ятницю, 22 грудня, представники міністерства інфраструктури Польщі й українського Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури узгодили план дій для розблокування кордону.

Новий уряд Польщі вів перемовини зі страйкарями, й вже 24 грудня відновився рух ваговозів через пункт пропуску «Медика – Шегині». Втім, 4 січня польські фермери відновили акцію протесту.

Остаточної домовленості вдалося досягти тільки 16 січня. За умовами угоди, перевізники погоджуються призупинити страйк до 1 березня. Вони дають час уряду виконати їхні вимоги, основною з яких є зупинка транспортного безвізу для України, що скасовує дозвільну систему на перевезення з України до Євросоюзу.

Угода складається із семи пунктів. Зокрема сторони домовилися про:

  • Припинення блокади пунктів пропуску до 1 березня.
  • Інтенсивні переговори між сторонами щодо виконання вимог перевізників.
  • Забезпечення рівних умов для польських і українських перевізників.
  • Підтримку польських перевізників, які постраждали від блокади.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора