Польща відреагувала на погрози Трампа країнам НАТО

Estimated read time 1 min read

Влада Польщі відреагувала на заяву екслідера США Дональда Трампа про те, що на посаді президента він не збирається безоплатно захищати союзників по НАТО від імовірного нападу.

Про це повідомляє Onet.

Заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна заявив, що дана заява Трампа має бути обговорена на засіданні Кабміну, яке відбудеться у вівторок.

“Навіть враховуючи умови гарячої виборчої кампанії в США, ту частину заяви, в якій Дональд Трамп чітко сказав, що він навіть “заохочуватиме” Росію до конфлікту і нападу, це перетин певних кордонів, які ніколи не можна переходити… І загроза невиконання зобов’язань за статтею 5 НАТО”, – додав він.

Водночас прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що в дечому Трамп таки може мати рацію.

В одному він має рацію: якщо Європа не буде більше дбати про власну безпеку, якщо ми призупинимо безпеку Європи виключно завдяки добрій волі та готовності захищати Сполучені Штати, це може рано чи пізно закінчитися катастрофою.

Прем’єр наголосив, що Європа має усвідомити, що ЄС не може бути економічним і цивілізаційним гігантом і карликом у питаннях оборони, тому що світ змінився.

У нас на кордоні гаряча війна. Ми не можемо дозволити собі жодного ризику як Польща і як Європа.

Нагадаємо, Дональд Трамп заявив, що «заохочуватиме» Росію атакувати будь-кого з союзників США по НАТО, які, на його думку, не виконали свої фінансові зобов’язання. Білий дім вже назвав ці слова «жахливими й безглуздими». Трамп зробив цю заяву в суботу під час передвиборчого мітингу в Конвеї, у штаті Південна Кароліна, напередодні праймеріз республіканських кандидатів у президенти, що відбудуться 24 лютого.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора